Microsoft planuje przejęcie kolejnego dewelopera?

Microsoft planuje przejęcie kolejnego dewelopera?

Gigant z Redmond nie zatrzymuje się po głośnym przejęciu ZeniMax Media (czyli grupy, w skład której wchodzi m.in. Bethesda Game Studios). Jak twierdzi Jez Corden z serwisu Windows Central, koncern rozmawia już na temat przejęcia kolejnego dewelopera. Póki co Microsoft miał pozyskać prawa do kilku należących do niego marek, ale finalnie celuje w zakup całego studia, a nawet dwóch. Nie wiadomo, o jaki zespół chodzi (raczej nie należy spodziewać się transferu nawet w połowie tak głośnego i kosztownego, jak ten z ZeniMax Studios), a dziennikarz nie posiada żadnych twardych dowodów na uwiarygodnienie przecieku, ale możliwe, że więcej informacji na ten temat poznamy już podczas nadchodzących targów E3 (12-15 czerwca).

Microsoft przejął prawa do kilku marek gier wideo, a w najbliższej przyszłości stanie się posiadaczem jednego lub dwóch deweloperów - twierdzi Jez Corden, dziennikarz serwisu Windows Central.

Microsoft konsekwentnie wdraża strategię pozyskiwania kolejnych - zarówno mniejszych, jak i większych - deweloperów, którzy wejdą w skład Xbox Game Studios. Po przejęciu ZeniMax Studios gigant z Redmond może pochwalić się portfolio liczącym 23 zespoły. Obecnie znajdują się w nim: 343 Industries (Halo), Rare (Sea of Thieves), The Coalition (Gears of War), Turn 10 Studios (Forza Motorsport), Mojang Studios (Minecraft), Compulsion Games (We Happy Few), Ninja Theory (Hellblade: Senua's Sacrifice), inXile Entertainment (Wasteland), Obsidian Entertainment (The Outer Worlds, Pillars of Eternity), Playground Games (Forza Horizon), Undead Labs (State of Decay), The Initiative, Double Fine Productions (Psychonauts), Xbox Game Studios Publishing, World's Edge (Age of Empires), Bethesda Softworks (Fallout, The Elder Scrolls), id Software (Doom), ZeniMax Online Studios (The Elder Scrolls Online), Arkane (Dishonored), MachineGames (Wolfenstein), Tango Gameworks (The Evil Within), Alpha Dog, Roundhouse Studios (Rune 2). Wszyscy ci producenci tworzą gry wyłącznie z myślą o PC oraz konsolach Xbox. Microsoft gwarantuje, że każda z nich trafi na premierę do usługi Xbox Game Pass.

Przejęcie ZeniMax Media przez Microsoft to największy transfer w historii branży gier wideo. Jego wartość opiewa na sumę 7,5 mld dolarów. To o wiele więcej niż - przykładowo - Disney zapłacił za prawa do LucasFilm i prawa do marki "Star Wars" (4,05 mld dolarów). Lukratywną umowę podpisano już w ubiegłym roku, ale dopiero w marcu 2021 Komisja Europejska dała zielone światło do jej sfinalizowania. Na dzień dobry abonenci Xbox Game Pass otrzymali 20 nowych tytułów do pobrania, a to prawdopodobnie dopiero początek atrakcji, jakie na nich czekają po tym, jak ZeniMax Media stało się własnością Microsoftu. 
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft planuje przejęcie kolejnego dewelopera?

 0