Microsoft planuje trzy ekskluzywne gry od Bethesdy. PlayStation będzie musiało obejść się smakiem

Microsoft planuje trzy ekskluzywne gry od Bethesdy. PlayStation będzie musiało obejść się smakiem

Starfield, The Elder Scrolls VI i… może Indiana Jones? W swojej odpowiedzi na pozew FTC mający na celu zablokowanie umowy Activision Blizzard, Microsoft twierdzi, że wybrano już trzy ekskluzywne gry, które nie trafią na platformy konkurencji (czytaj PlayStation 5).

Wiadomo było, że Microsoft chce zachować ekskluzywność Starfielda od Bethesdy na Xboksie i PC, a wszystko wskazuje na to, że również The Elder Scrolls VI ominie PlayStation i Nintendo. Teraz prawnicy Microsoftu ujawniają, że planują jeszcze co najmniej jeden tytuł na wyłączność. W odpowiedzi na pozew FTC, które sprzeciwia się wykupieniu przez giganta z Redmond firmy Activision Blizzard, wskazano bowiem trzy przyszłe ekskluzywne tytuły Xbox od Bethesdy.

Microsoft chce zachować ekskluzywność Starfielda od Bethesdy na Xboksie i PC, a wszystko wskazuje na to, że również The Elder Scrolls VI ominie PlayStation i Nintendo.

„Xbox przewiduje, że trzy przyszłe tytuły — wymazane — z których wszystkie są przeznaczone do grania głównie w pojedynkę lub w małych grupach — będą dostępne wyłącznie na konsolach Xbox i PC” — czytamy we fragmencie odpowiedzi Microsoftu. Poniżej możecie przeczytać całą odpowiedź:

Jak nietrudno się domyślić, ruszyła giełda spekulacji, co może być tą trzecią grą. Wiemy, że Bethesda tworzy grę Indiana Jones, a nadchodzi także Fallout 5. Jest też Redfall, który – podobnie jak Starfield – został opóźniony do 2023 roku. Jednak na chwilę obecną nie ma żadnego konkretnego faworyta. 

Microsoft od lat jasno mówi, że kupuje studia, aby wzmocnić ekskluzywne tytuły Xbox (i Game Pass), więc nie jest to wielką niespodzianką, choć firma obiecuje, że Call of Duty będzie nadal pojawiać się na PlayStation. Jest to bez wątpienia taktyka, którą Microsoft chce przekonać organy regulacyjne, aby zezwoliły na zawarcie umowy z Activision Blizzard.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft planuje trzy ekskluzywne gry od Bethesdy. PlayStation będzie musiało obejść się smakiem

 0