Microsoft planuje zapowiedzieć przynajmniej pięć gier AAA podczas targów E3

Microsoft planuje zapowiedzieć przynajmniej pięć gier AAA podczas targów E3

Tegoroczna odsłona targów E3 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie będzie się odbywać w dn. 12-15 czerwca. Podczas tego święta branży gier wideo nie tylko zobaczymy w akcji szereg zapowiedzianych już tytułów, ale także poznamy przynajmniej kilkanaście nowych, jeszcze nieznanych. Według jednego z informatorów, Microsoft podczas swojej prezentacji przedstawi co najmniej pięć nowych gier AAA. Jedną z nich może być Forza Horizon 5, o której pisze się już od jakiegoś czasu. Niewykluczone, że dowiemy się także czegoś więcej na temat nowego projektu studia Arkane, nazywanego - przynajmniej roboczo - Omen. Możliwe, iż Bethesda pracuje także nad trzecią częścią Wolfensteina i że to ją zaprezentuje Microsoft. Co zaś się tyczy planów Bethesdy, wiele osób ma nadzieję, że podczas E3 2021 poznamy wreszcie datę premiery Starfielda.

Microsoft planuje ujawnić podczas tegorocznych targów E3 (12-15 czerwca) co najmniej pięć gier AAA - twierdzi Klorbille, znany insider Xboksa.

Gracze robią sobie duże nadzieje w związku z konferencją prasową Microsoftu na E3 2021. Przypomnijmy, że dwa lata temu w tej części targów wystąpił sam Keanu Reeves, zapowiadając premierę Cyberpunka 2077. W ubiegłym roku targi zostały odwołane, ale w tym gigant z Redmond ma nadrobić zaległości. Od pewnego czasu spekuluje się, że przedstawiciele firmy ogłoszą piątą odsłonę serii Forza Horizon 5, jak również ujawnią planowaną datę premiery Starfield, czyli nowej, ogromnej produkcji studia Bethesda. Jednak to prawdopodobnie dopiero początek wrażeń.

Klorbille, znany insider Xboksa, napisał na forum Xbox Era, że według jego wiedzy Microsoft planuje ogłosić podczas E3 2021 co najmniej pięć gier AAA, tworzonych z myślą o konsolach Xbox oraz pecetach. Zaznaczył przy tym, że sytuacja jest dynamiczna i nic nie jest w stu procentach pewne, tak więc ostateczna lista tytułów, o których usłyszymy podczas prezentacji, może jeszcze ulec zmianie. Jest natomiast pewien, że na targach zobaczymy nowe materiały wideo i prezentacje tytułów, które zostały już wcześniej zapowiedziane. Wszystkiego ostatecznie dowiemy się być może już pierwszego dnia targów, tj. 12 czerwca. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie zaplanowane wydarzenia będzie można śledzić wyłącznie online. Obecność na targach zapowiedziały m.in. Nintendo, Capcom, Ubisoft, Square Enix, Warner Bros. Interactive Entertainment, SEGA czy Koch Media.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft planuje zapowiedzieć przynajmniej pięć gier AAA podczas targów E3

 0