Microsoft podnosi ceny Game Pass i wygasza podstawowy abonament dla Xboxa

Microsoft podnosi ceny Game Pass i wygasza podstawowy abonament dla Xboxa

Nie mamy dobrych wieści dla fanów abonamentów Game Pass. Microsoft zapowiedział podwyżki cen w usłudze (zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach PC) oraz zlikwidowanie popularnego konsolowego abonamentu Xbox Game Pass.

Począwszy od dziś, 10 lipca, wszyscy nowi abonenci będą musieli zapłacić wyższą cenę za Xbox Game Pass, natomiast obecni abonenci będą mieli wyższe koszty od 12 września. W Polsce ceny Game Pass Ultimate wzrosną z 62,99 zł miesięcznie do 73,99 zł miesięcznie. Warto odnotować, że roczny dostęp do Game Pass Core w naszym kraju, jako jednym z nielicznych, pozostał na obecnym poziomie 249 zł. Z 39,99 zł do 47,99 zł drożeje jednak również pecetowa subskrypcja PC Game Pass. Jeśli interesują Was podwyżki w innych regionach, to odsyłamy do TEGO zestawienia przygotowanego przez Microsoft. 

Microsoft zapowiedział podwyżki cen w usłudze (zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach PC) oraz zlikwidowanie popularnego konsolowego abonamentu Xbox Game Pass.

We wrześniu Microsoft doda także tańszą opcję w ramach Xbox Game Pass Standard. Ten plan zapewnia dostęp do tytułów Game Pass, ale bez niektórych korzyści pakietu Ultimate, takich jak premiery pierwszego dnia i gry w chmurze Xbox. Opcja standardowa będzie obejmować tryb wieloosobowy online, niektóre zniżki w sklepach i wszystkie inne funkcje planu Core. W Polsce ten abonament będzie kosztować 52,99 zł miesięcznie.

Game Pass za 4 złote od teraz nie na miesiąc. Microsoft zmienia zasady

Ostatnia zmiana to wygaszenie konsolowego planu Xbox Game Pass. Ta opcja nie będzie już dostępna dla nowych klientów, a jeśli obecni posiadacze planu przestaną automatycznie odnawiać plan, będą musieli wybrać inną opcję, jeśli będą chcieli skorzystać z usługi.

Trzeba przyznać, że podwyżki przyszły dość niespodziewanie. W lutym usłyszeliśmy od Microsoftu, że program miał 34 miliony subskrybentów, co oznacza zauważalne spowolnienie wzrostu – w ciągu ostatnich dwóch lat dodano jedynie 9 milionów nowych graczy. Suma ta obejmuje Core, czyli plan Xbox Live o zmienionej nazwie, umożliwiający granie w gry online z minimalnymi dodatkowymi dodatkami, czyli ​​liczba nowych subskrybentów jest jeszcze niższa. To świetna oferta dla graczy, którzy chcą być na bieżąco z ogromną liczbą nowych gier wypuszczanych co miesiąc, ale najwyraźniej nie cieszy się taką popularnością, na jaką liczył Microsoft.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft podnosi ceny Game Pass i wygasza podstawowy abonament dla Xboxa

 0