Microsoft pokaże Cyberpunk 2077, Splinter Cell i Borderlands 3 na E3?

Microsoft pokaże Cyberpunk 2077, Splinter Cell i Borderlands 3 na E3?

Od jakiegoś czasu w branży pojawiają się plotki, że Microsoft planuje na tegorocznych targach E3 coś naprawdę wielkiego. Firma nawet planuje swoją własną scenę wydzieloną od głównego centrum targów, by mieć odpowiednią przestrzeń.

Teraz do tych pogłosek dołączają kolejne, gdyż pojawiły się doniesienia o kilku umowach, które Microsoft podpisał z myślą o Xbox i Windows 10. Okazuje się, że Microsoft nabył prawa marketingowe i zajmie się promocją wielu nadchodzących hitów, włączając w to bardzo oczekiwane tytuły jak Cyberpunk 2077, Borderlands 3, Madden, kolejny Splinter Cell, Battlefield V oraz Anthem. Pogłoski mówią, że umowy mogą dotyczyć również Division 2 oraz Shadow of the Tomb Raider. Całkiem możliwe, że do tej listy możemy też doliczyć Metro Exodus. Źródłem tych informacji jest redakcja Rectify Gaming, która pierwsza opublikowała informację o nazwie Xbox One X. Co takie prawa marketingowe w rękach Maicrosoftu oznaczają dla wspomnianych tytułów?

Pokaz Microsoftu na E3 to może być prawdziwe widowisko i zapowiedź wielu wyczekiwanych tytułów

Microsoft nie otrzymuje jakiejkolwiek wyłączności na wymienione gry, jednakże wszelkie prezentacje, oficjalne zwiastuny itp. będą opatrzone logiem Xbox One, a pokazy rozgrywek będą prowadzone z użyciem konsol Xbox One X. Jedyna wyłączność jaka może w tym przypadku wchodzić w grę, to wcześniejszy dostęp do dodatków DLC dla posiadaczy konsol Microsoftu. Pogłoski o współpracy Microsoftu z producentami są bardzo prawdopodobne. Zarówno CD Projekt RED jak i Electronic Arts stale współpracują z Microsoftem a ich gry były prezentowane właśnie na konsolach Xbox. Testy Gwinta również rozpoczęły się najpierw na konsoli Microsoftu. Electronic Arts, czyli wydawca Battlefield V i Anthem też żyje w dobrych stosunkach z Microsoftem, umożliwiając przecież graczom Xbox One dostęp do EA. Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane na E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pokaże Cyberpunk 2077, Splinter Cell i Borderlands 3 na E3?

 0