Microsoft pokazuje Project Scarlett SoC - serce Xbox Series X

Microsoft pokazuje Project Scarlett SoC - serce Xbox Series X

Podczas prezentacji AMD na CES 2020 w poniedziałek wieczorem, nadchodzące najnowsze konsole Microsoft i Sony nie dostały nic więcej niż tylko wzmiankę, wywołując prawdziwy zawód wśród wyczekujących na te konkretne informacje. Prezentacja była niemal w całości poświęcona nowym i zbliżającym się sporymi krokami CPU i GPU oraz technologii AMD i nie ma się co dziwić. W końcu prezentacji customowego samochodu dokonuje jego producent, a nie dostawca silnika. Jednak wideo pokazane podczas panelu pokazało nową konsolę Xbox Series X, prezentując po raz pierwszy tył urządzenia wraz ze wszystkimi portami. W sieci co oczywiste zawrzało. Ale tylko na chwilę...

Podczas CES 2020 nie dowiedzieliśmy się wiele o Xbox Series X, za to teraz wiemy jak wyglądać będzie serce konsoli.

Krótko po tym zaskakującym pokazie, AMD wycofało się (być może pod naciskami wywołanymi przez Microsoft) i przyznało, że "zdjęcia z X Series X użyte podczas konferencji prasowej AMD na targach CES nie zostały pozyskane od Microsoftu i nie przedstawiają dokładnie projektu ani funkcji nadchodzącej konsoli". Firma potwierdziła, że zdjęcia pochodzą z TurboSquid, portalu sprzedającego modele 3D. Porty pokazane w materiale AMD nie były zgodne z rzeczywistością, ale kilka źródeł znanych rzekomo zaznajomionych bezpośrednio z tematem poinformowało, że z tyłu konsoli Xbox Series X znajdują się:

  • 2x porty SuperSpeed ​​USB-A,
  • Ethernet,
  • 1x port HDMI,
  • optyczne wejścia / wyjścia audio,
  • jeszcze jeden port o nieznanym przeznaczeniu (być może do debugowania)
  • podłączenie zasilania.

Z przodu znajduje się port USB-A, mimo że USB-C wydaje się być kierunkiem, w którym podążają producenci. Pamiętać trzeba jednak, że wybór portu może ulec zmianie przed pojawieniem się sprzętu w sprzedaży. Phil Spence, szef działu Xbox w Microsoft oraz starszy dyrektor ds. sprzętu w Xbox, David Prien, postanowili na Twitterze przekazać tym razem autentyczne zdjęcia nowego Xboxa, a właściwie jednego elementu, za to jakże istotnego. Spencer jako pierwszy udostępnił zdjęcie Xbox Series X SoC. Wyraźnie widać napis na SoC; logo Xbox znajduje się w lewym górnym rogu, a następnie, gdy przesuwamy się w dół obrazu, jest numer seryjny i kod QR, "8K" jest również wpisane na rozpraszaczu ciepła, w końcu konsola ma wspierać tak wysoką rozdzielczość i wreszcie docieramy do "Project Scarlett" w prawym dolnym rogu. Po wpisie Spencera, jego współpracownik Prien nie miał już żadnych oporów o udostępnił zdjęcie tacy z ośmioma układami SoC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pokazuje Project Scarlett SoC - serce Xbox Series X

 0