Microsoft poszukuje osób do pracy nad następcą Xbox One?

Microsoft poszukuje osób do pracy nad następcą Xbox One?

Microsoft opublikował ogłoszenie, w którym poszukuje ludzi na dwa dość ważne w kontekście rozwoju konsoli Xbox, stanowiska. Mieliby oni odpowiadać za powstanie następy One. 

Temat potencjalnych następców Xbox One i PlayStation 4 jest podejmowany regularnie od wielu lat. Często jesteśmy zalewani masą niesprawdzonych informacji jednakże najnowsza wydaje się być prawdziwa, bo pochodzi od samego Microsoftu, który prawdopodobnie rozpoczął projektowanie kolejnej edycji popularnej konsoli. Firma poszukuje osób na stanowiska: starszego inżyniera mającego przygotować rozwiązania związane z pamięciami opartymi na modułach DDR3, GDDR5 oraz GDDR6 i głównego architekta nośników pamięci. Ten ostatni podczas pracy musiałby się opierać nie tylko na klasycznych dyskach HDD lecz również SSD, co w jasny sposób sugeruje montaż różnych, także tych lepszych wariantów "twardzieli" w nowym Xboxie.

Jak wskazują najnowsze wiadomości Microsoft rozpoczął zaawansowane prace nad następcą Xbox One lub jego kolejną usprawnioną wersją

Niestety nic nie zapowiada rychłej prezentacji sprzętu, czy nawet drobnego wspomnienia o nim na branżowych targach E3 lub Gamescom. Jako, że debiut PlayStation 5 nastąpi dopiero po 2020 roku Microsoft raczej nie zdecyduje się wyjść przed Sony. Dodatkowo w ubiegłym roku wydał technicznie usprawnionego Xboxa One X, którego sprzedaż musi zwrócić włożone w niego środki. Grupy zbliżone do amerykańskiego giganta parokrotnie podawały, że przejdzie on na model rozwoju zbliżony do najnowszego Windowsa 10, a więc to samo urządzenie ulepszane co kilka lat. Według tej teorii nie dostalibyśmy pełnoprawnego następcy rodziny Xbox One, a jej nowego członka. Z pewnością takowe rozwiązanie ma swoje plusy, albowiem nie zmusza do przesiadki na inną generację.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft poszukuje osób do pracy nad następcą Xbox One?

 0