Microsoft potwierdza 4 gry na konkurencyjnych konsolach. Zwiastuje też nowego Xboxa

Microsoft potwierdza 4 gry na konkurencyjnych konsolach. Zwiastuje też nowego Xboxa

Szefostwo Xboxa potwierdziło plany przeniesienia większej liczby gier Xbox na inne platformy — prawie na pewno oznacza to PlayStation 5 i Nintendo Switch. Obie te konsole mają znacznie większą bazę użytkowników niż Xbox Series X/S, którego według szacunków sprzedano łącznie 27 milionów egzemplarzy, w porównaniu z 54,8 milionami PS5 i prawie 140 milionami sztuk Switch.

4 gry z Xboxa na PS5 i Switcha

W najnowszym odcinku oficjalnego podcastu Xbox dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, powiedział, że jego zespół przenosi cztery swoje gry na „inne konsole”. Nie podał nazw tytułów, ale zapewnił wbrew wcześniejszym plotkom, że Starfield i Indiana Jones and the Great Circle nie trafią na razie na PS5 ani Switcha. Doniesienia sugerują, że wśród tych produkcji, które trafią na konkurencyjne platformy, znajdą się Hi-Fi Rush, Sea of ​​Thieves, Halo i Gears of War.

Szefostwo Xboxa potwierdziło plany przeniesienia większej liczby gier Xbox na inne platformy.

Spencer potwierdził zaś, że gry z Xboxa, które pojawią się na PlayStation i Switchu, są na Xboxie i PC już od co najmniej roku. „Dwie z tych gier to mniejsze tytuły, które tak naprawdę nigdy nie miały być tworzone jako ekskluzywne produkcje” – dodał Spencer. 

Szef Microsoft Gaming powiedział, że Xbox nie zamierza jeszcze przenosić innych tytułów na większą liczbę platform poza tymi czterema grami. Namawiał osoby grające w gry na „tych innych platformach”, aby nie zakładały, że każda gra na konsolę Xbox pojawi się na ich systemach, ale zasugerował, że jego zespół będzie robił notatki na podstawie wpływu pierwszych czterech gier i wyciągał wnioski z tej sytuacji. Nie oznacza to jednak istotnej zmiany strategii, argumentował Spencer. Filozofia Xbox od dawna polega na pomaganiu graczom w uzyskiwaniu dostępu do gier z dowolnego miejsca, w tym za pośrednictwem chmury, a przechodzenie na konsole rywali to tylko część tego planu.

„Udostępniając te gry większej liczbie graczy, nie tylko zwiększamy zasięg i wpływ tych tytułów, ale umożliwi nam to inwestowanie w przyszłe wersje tych gier lub w inne miejsca w naszym własnym portfolio” – można przeczytać na blogu Xbox Wire. „Nie ma zasadniczych zmian w naszym podejściu do gier na wyłączność”.

Prezes ds. Game Content and Studios Matt Booty zauważył w podcaście, że Xbox będzie nadal udostępniać swoje gry własne w ramach usługi Game Pass w dniu ich premiery oraz że „Game Pass będzie dostępny tylko na konsoli Xbox”. Mimo to Booty przyznał, że Microsoft chce udostępnić więcej swoich gier większej liczbie graczy. Zobaczymy, co oznaczać będzie to w praktyce. 

Nowa konsola zapewni największy generacyjny skok w historii

W międzyczasie prezes Xboxa Sarah Bond zapewniła fanów, że Microsoft nie zamierza wycofywać się z tworzenia kolejnych konsol. Tak naprawdę zespół ma „kilka ekscytujących rzeczy, jeśli chodzi o sprzęt, którymi będziemy się dzielić w te święta”. Poprzednie przecieki wskazywały, że Microsoft pracował nad całkowicie cyfrową wersją konsoli Xbox Series X, która ma ulepszoną łączność Wi-Fi i lepszą efektywność energetyczną.

Microsoft patrzy także w przyszłość na następną generację Xboxa. „Inwestujemy także w plan działania nowej generacji” – dodała Bond. „A tak naprawdę skupiamy się na zapewnieniu największego skoku technicznego, jaki kiedykolwiek widzieliście w generacji sprzętu, co sprawi, że będzie on lepszy dla graczy i lepszy dla twórców i budowanych przez nich wizji”. Wyciek z września ubiegłego roku wskazywał, że następny Xbox ma pojawić się w 2028 roku i będzie obsługiwać „gry hybrydowe w chmurze”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza 4 gry na konkurencyjnych konsolach. Zwiastuje też nowego Xboxa

 0