Microsoft potwierdza plany przejęcia TikToka. Trump przyklaskuje pomysłowi

Microsoft potwierdza plany przejęcia TikToka. Trump przyklaskuje pomysłowi

Microsoft poinformował, że po rozmowie między CEO Microsoftu Satyą Nadellą i prezydentem Donaldem Trumpem, zdecydowano się kontynuować rozmowy z ByteDance, w związku z planami przejęcia TikToka. Microsoft twierdzi, że chciałby zakończyć rozmowy z ByteDance do 15 września 2020 roku. Istnieje kilka możliwych powodów, dla których administracja Trumpa dąży do wprowadzenia zakazu, lub przejęcia TikToka w USA. Jak dotąd kilka chińskich firm jest uznawanych za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w związku z rzekomymi kradzieżami danych osobowych i przekazywaniu ich do Chin. Microsoft oświadczył w niedzielę, że w pełni zdaje sobie sprawę z wagi obaw prezydenta i zamierza nabyć TikToka i dokonać pełnego przeglądu bezpieczeństwa, z zapewnieniem odpowiednich korzyści gospodarczych Stanom Zjednoczonym, w tym Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych. Niektóre z tych korzyści ekonomicznych obejmują dodanie 10000 nowych miejsc pracy, które TikTok zamierza wprowadzić do USA w ciągu najbliższych trzech lat.

Trump daje zielone światło na przejęcie TikToka, wspierając Microsoft w ich działaniach. Amerykanie chcą przejąć dział TikToka operujący w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

TikTok umożliwia użytkownikom tworzenie 15- lub 60-sekundowych filmów z treściami komediowymi, śpiewem, tańcem i protestami. Jest używany głównie przez nastolatków, choć nie tylko i jest również popularny wśród starszych użytkowników. TikTok stał się jeszcze bardziej popularną aplikacją w okresie pandemii, zapewniając rozrywkę osobom w izolacji. Jeśli umowa nie zostanie w żaden sposób zakłócona, ​​Microsoft będzie właścicielem i operatorem TikTok w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Gigant oprogramowania mógłby również poprosić inne firmy, aby były inwestorami mniejszościowymi. Microsoft powiedział: „Ta nowa struktura będzie opierać się na doświadczeniu, które obecnie uwielbiają użytkownicy TikTok, dodając jednocześnie światowej klasy zabezpieczenia, prywatność i zabezpieczenia cyfrowe. Model operacyjny usługi zostałby zbudowany tak, aby zapewnić użytkownikom przejrzystość, a także odpowiednie nadzór nad bezpieczeństwem sprawowanym przez rządy tych krajów”.

Microsoft powiedział, że upewni się, że dane osobowe każdego amerykańskiego użytkownika TikToka pozostaną w USA. Wszelkie dane, których kopie zapasowe są tworzone lub przechowywane na serwerach poza Ameryką, zostaną usunięte przez Microsoft. Gigant oprogramowania zadbał również o to, aby prezydent wiedział, jak bardzo doceniane są jego wysiłki, umożliwiające firmie złożenie oferty na TikToka. Firma napisała: „Microsoft docenia osobiste zaangażowanie rządu USA i prezydenta Trumpa, ponieważ nieustannie rozwija silne zabezpieczenia kraju. Microsoft z niecierpliwością oczekuje kontynuacji dialogu z rządem Stanów Zjednoczonych, w tym z prezydentem”. Nie ma gwarancji, że transakcja zostanie zakończona. Microsoft twierdzi, że nie planuje dalszych komentarzy na temat możliwej umowy z ByteDance, dopóki nie zostanie zawarte ostateczne porozumienie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza plany przejęcia TikToka. Trump przyklaskuje pomysłowi

 0