Microsoft potwierdza problemy z aktywacją systemów Windows 10 i 11 i prowadzi dochodzenie

Microsoft potwierdza problemy z aktywacją systemów Windows 10 i 11 i prowadzi dochodzenie

Microsoft bada nowy problem z aktywacją, który występuje na wielu komputerach z systemem Windows 10 i 11. Wydaje się, że ten pojawił się w zeszłym miesiącu, kiedy firma wypuściła aktualizację mającą na celu załatanie luki, która umożliwiła użytkownikom Windows 7,8 i 8.1 bezpłatną przesiadkę do Windows 10 i 11. Jednak według doniesień aktualizacja powoduje problemy u niektórych osób, które twierdzą, że skorzystały z tej metody w celu legalnego przejścia na system Windows 10 lub 11 ze starszej wersji systemu operacyjnego.

Problem dotyczy systemu Windows 10 i 11

Według pokrzywdzonych użytkowników problem dotyczy instalacji systemu Windows 10/11, które zostały legalnie aktywowane przy użyciu kluczy produktu Windows 7/8 w ramach oferty bezpłatnej aktualizacji. Jednak po aktualizacji z zeszłego miesiąca niektóre z tych instalacji zostały podobno dezaktywowane w przypadku zmiany dowolnego komponentu komputera lub aktualizacji BIOS-u.

Microsoft bada nowy problem z aktywacją, który występuje na wielu komputerach z systemem Windows 10 i 11.

Windows 10

Problem został potwierdzony przez redaktora The Verge, Toma Warrena, który twierdzi, że jeden z jego komputerów testowych również został dezaktywowany po wymianie płyty głównej, co wymagało od niego zakupu nowej licencji na system Windows 11, aby dalej korzystać z urządzenia. Co najmniej jeden użytkownik systemu Windows również złożył skargę do FTC po dezaktywacji jego instalacji systemu Windows 10 w wyniku zmiany sprzętu.

Microsoft pracuje nad rozwiązaniem

Ponieważ tak wiele osób ma kłopot z aktywacją, Microsoft w końcu dostrzegł problem i zastanawia się nad jego rozwiązaniem. W oświadczeniu dla The Verge główny menedżer produktu Windows, Bill Bobonas, powiedział: „Microsoft wie o doniesieniach tych klientów i prowadzi dochodzenie”. Poradził także użytkownikom, których to dotyczy, aby skontaktowali się z obsługą klienta firmy.

Jednak obsługa klienta giganta z Redmond najwyraźniej odmawia pomocy dotkniętym użytkownikom. Daniel Mittelman, który złożył skargę do FTC, twierdzi, że pomoc techniczna Microsoftu odmówiła podjęcia jakichkolwiek działań w związku z jego problemami dotyczącymi aktywacji, ponieważ jego licencja na system Windows 10 została uaktualniona z systemu Windows 7. Dzieje się tak pomimo tego, że personel pomocy technicznej potwierdził, że zmiana komponentów nie stanowi naruszenia warunków licencji systemu Windows. 

Problematyczna luka

Dopóki Microsoft nie wprowadził w zeszłym miesiącu kontrowersyjnej aktualizacji, użytkownicy systemów Windows 7,8 i 8.1 mogli bezpłatnie zaktualizować system do Windows 11, po prostu używając klucza aktywacyjnego starszego systemu operacyjnego. Jednak aktualizacja załatała tę lukę, a firma wskazała, że ​​oficjalna oferta bezpłatnej aktualizacji zakończyła się w lipcu 2016 r. Chociaż Microsoft obiecał, że urządzenia zaktualizowane w ramach tego programu pozostaną aktywowane, ostatnie wymiany sprzętowe użytkowników wykazały problemy z tą aktywacją. Czekamy zatem na rozwiązanie ten sytuacji przez Microsoft. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza problemy z aktywacją systemów Windows 10 i 11 i prowadzi dochodzenie

 0