Microsoft potwierdza wieloletnią współpracę z AMD

Microsoft potwierdza wieloletnią współpracę z AMD

Niewiele wskazuje na to, aby NVIDIA w przyszłości nawiązała współpracę z Microsoftem w celu stworzenia nowych konsol. W trakcie konferencji AMD zorganizowanej podczas CES 2019 na scenie pojawił się Phil Spencer, czyli szef marki Xbox, dając jednoznacznie do zrozumienia, z kim amerykański gigant wiąże swą przyszłość. Nie powinno stanowić to większego zaskoczenia, gdyż AMD jest największym dostarczycielem podzespołów dla konsol. Ponadto od dawna spekuluje się, że zarówno Xbox Scarlett, jak i PlayStation 5, skorzystają właśnie z usług tej firmy. Zresztą wypowiedź Phila Spencera rozwiewa wszelkie wątpliwości: „Microsoft wszystkie plany łączy właśnie z AMD i to z nimi będzie współpracować przy okazji kolejnych urządzeń."

W kwestii produkcji kolejnych urządzeń Microsoft wiąże swą przyszłość z AMD, co podczas konferencji na CES 2019 potwierdził reprezentant firmy, Phil Spencer.

Microsoft potwierdza wieloletnią współpracę z AMD

fot. Phil Spencer

Czerwoni bez wątpienia pokazali konkurentom, jakie komponenty powinno się tworzyć przy dostarczeniu CPU i GPU do Xbox One oraz PlayStation 4. Odmiennie wygląda za to sytuacja na rynku komputerowym, gdzie to układy graficzne NVIDII wiodą prym, chociaż prezes AMD w wielu wypowiedziach podkreślała, że ich celem jest dogonienie odwiecznego rywala. Pomimo iż żadne szczegóły odnośnie specyfikacji technicznej Xbox Scarlett nie zostały ujawnione, to całkiem możliwe, że nad konsolą pracuje ten sam zespół, który odpowiadał za usprawnionego Xboxa One X. Dodatkowo wiele źródeł wskazuje, że Scarlett będzie w rzeczywistości rodziną urządzeń — jedno nastawione będzie na oferowanie gier w ramach usługi w chmurze.

Domyślnie na rynku miałyby pojawić się trzy konsole, z czego jedna pod względem niższej ceny byłaby przystępna dla mniej wymagających konsumentów, zaś najlepsza zaoferowałaby najnowocześniejsze rozwiązania. Jeśli chodzi o potencjalne daty premiery, to ostatnie doniesienia wskazują na ewentualną prezentację zarówno Xbox Scarlett, jak i PlayStation 5, jeszcze w 2019 roku (możliwe, że na czerwcowych targach E3), z kolei premiera przypadałaby dopiero w przyszłym roku. Oczywiście wszelkie pojawiające się w internecie wiadomości należy traktować jako plotki, ale liczymy na to, że część z nich znajdzie potwierdzenie w najbliższym okresie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza wieloletnią współpracę z AMD

 0