Microsoft potwierdza, że zabraknie go na E3 2023

Microsoft potwierdza, że zabraknie go na E3 2023

Targi E3 tracą kolejnego ważnego wystawcę. Microsoft potwierdził, że nie pojawi się na najważniejszym gamingowym wydarzeniu, dołączając tym samym do takich gigantów jak Sony czy Nintendo. Pojawia się pytanie, czy jest sens organizować ten event?

Microsoft potwierdził krążące plotki. Producent Xboxa nie zaprezentuje gier na konferencji w Los Angeles w czerwcu. W oświadczeniu dla IGN rzecznik firmy przyznał, iż korporacja zorganizuje własną prezentację gier, której nie może się doczekać. Chodzi o Xbox Games Showcase 2023, który będzie miał miejsce 11 czerwca, dwa dni przed rozpoczęciem E3 2023. Należy jednak podkreślić, że pokaz Microsoftu pozostaje częścią E3 Digital transmitowanego w internecie. Nie zmienia to faktu, że przedsiębiorstwa zabraknie na sali wystawowej E3 w Los Angeles.

Microsoft potwierdził, że nie pojawi się na E3 2023.

E3

E3 2023 Digital Week obejmie wiele pokazów online, w tym PC Gaming Show, Future Games Show, Guerilla Collective, dedykowany Starfield Direct i Black Voices in Gaming. E3 Industry Days odbędą się w dniach 13-15 czerwca i są zarezerwowane wyłącznie dla twórców gier wideo i dziennikarzy. E3 Gamer Days będą miały miejsce w dniach 15-16 czerwca z dostępem dla publiczności, przedstawicieli branży i mediów. Targi E3 wracają po pandemii COVID-19, która sprawiła, iż organizacja eventu w tradycyjnej formie była niemożliwa. Pytanie, czy jest sens organizować pokaz skoro opuszczają go tacy giganci jak Sony, Microsoft oraz Nintendo?

Po wybuchu pandemii koronawirusa firmy zaczęły organizować prezentacje gier na własną rękę i tak też jest z Microsoftem. Firma z Redmond zadebiutowała w styczniu z Developer Direct, który ma pozwolić na regularniejszą komunikację ze społecznością. Mimo wszystko na E3 pewnie zawitają inni wystawcy m.in. Ubisoft, Square Enix, Capcom, WB, które dostarczą wystarczajacą liczbę gier, by przykuć uwagę graczy na samym wydarzeniu. Zamierzacie oglądać tegoroczne targi E3?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdza, że zabraknie go na E3 2023

 0