Microsoft potwierdził, kiedy udostępni aktualizację Windows 11 24H2. Co z Windowsem 12?

Microsoft potwierdził, kiedy udostępni aktualizację Windows 11 24H2. Co z Windowsem 12?

Microsoft zapowiedział, że duża aktualizacja do Windowsa 11 zostanie wydana w 2024 roku, co oznacza, że następca systemu operacyjnego nie trafi do użytkowników w tym roku.

Wiadomo, kiedy mniej więcej Microsoft udostępni aktualizację Windows 11 24H2, aczkolwiek dokładny termin pozostaje na razie nieznany (zapewne ulegnie to zmianie w najbliższej przyszłości). Update zaimplementuje rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji, co idealnie współgra z aktualnymi trendami w branży technologicznej i stawianie na AI.

Microsoft potwierdził, że Windows 11 24H2 pojawi się w tym roku, co z kolei kładzie kres plotkom o wydaniu Windowsa 12 w 2024 r.

Windows 12

Ogłoszenie stanowi część informacji o wydaniu Windows 11 26052 w Insider Preview, które opublikowano na początku tego tygodnia. Zgodnie z postem kompilacje 26xxx będą odtąd oznaczone jako Windows 11 w wersji 24H2 w aplikacji Ustawienia i winver. Firma potwierdziła również, że system Windows 11 będzie objęty coroczną częstotliwością aktualizacji funkcji, które będą wydawane w drugiej połowie roku kalendarzowego.

Zapowiedź Microsoftu w zasadzie kładzie kres plotkom, jakoby Windows 12 pojawił się w 2024 r. Zamiast tego trzeba nastawić się na przyszły rok. Przypomnijmy, iż wcześniej różne źródła wskazywały debiut dwunastki właśnie do końca bieżącego roku. O samym następcy Windowsa 11 niewiele wiadomo oprócz tego, że będzie jeszcze bardziej bazował na sztucznej inteligencji.

Sugerowano, iż OS zostanie oparty na platformie Germanium, jednak Microsoft zdementował te pogłoski. Firma dodała, że zamierza wspierać system Windows 11 za pomocą głównych aktualizacji funkcji, przynajmniej przez kolejny rok.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft potwierdził, kiedy udostępni aktualizację Windows 11 24H2. Co z Windowsem 12?

 0