Microsoft powiększa rodzinę Surface o Pro 6, Laptop 2, Studio 2 i słuchawki

Microsoft powiększa rodzinę Surface o Pro 6, Laptop 2, Studio 2 i słuchawki

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej Microsoft zaprezentował całą gamę swoich nowych produktów z rodziny Surface. Tym samym doczekaliśmy się zapowiedzi hybrydy Surface Pro 6 i notebooka Surface Laptop 2 (oba urządzenia otrzymały nową czarną wersję kolorystyczną), ale również komputera All-in-One Studio 2 czy pierwszych słuchawek Surface z wbudowaną Cortaną. Jak więc widać, gigant z Redmond w ostatnim czasie nie próżnował i w pocie czoła przygotowywał nowe urządzenia, które odpierać mają ataki coraz mocniejszej konkurencji (np. seria Surface Pro dopiero co doczekała się nowego, jakże imponującego rywala ze strony HP Spectre Folio, którego obudowa pokryta została prawdziwą wysokiej jakości skórą).

Gigant z Redmond w ostatnim czasie nie próżnował i w pocie czoła przygotowywał nowe urządzenia z rodziny  Surface, które odpierać mają ataki coraz mocniejszej konkurencji.

Surface pro 6

Zacznijmy od Surface Pro 6, który zgodnie z oczekiwaniami doczekał się 8. generacji procesorów Intela, co oznacza, że tablet wyposażono w czterordzeniowe CPU (Core i5-8250U lub 8350U dla odpowiednio konsumenckiego i komercyjnego wariantu i Core i7-8650U do wyboru). Zdaniem producenta przełoży się to nawet na 67% wzrost wydajności względem poprzednika. Microsoft nie unikał też porównań z konkurencją i pochwalił się, że Surface Pro 6 jest ponad dwukrotnie szybszy od konkurencyjnego MacBook Air 13", posiada od niego o 50% szybszą grafikę oraz 3,8 razy więcej pikseli. Sam design nie uległ dużej zmianie, więc nie zabrakło rysika Surface Pen. 12,3-calowy ekran zachował zaś proporcje 3:2, jego rozdzielczość wynosi 2736 x 1824 pikseli, a poprawiono też kontrast. Mocną stroną sprzętu jest także jego mobilność, ponieważ uzyskujemy 13,5 godziny pracy na baterii, a Surface Pro 6 waży tylko jedynie ok. 771 gramów. Znajdziemy tu także 8 MP kamerkę tylną i 5 MP przednią do Windows Hello i wideorozmów. Najmocniejszą wersję skonfigurować możemy z 16 GB pamięci RAM i 1 TB dyskiem SSD. Niestety tablet wciąż nie doczekał się złącza USB  typu C. Cena  Surface Pro 6 zaczyna się od 899 USD (Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD), ale za najdroższy zapłacimy 2299 USD (Core i7, 16 GB RAM i 1 TB SSD). Premiera 16 października.

Surface Laptop 2 także doczekał się znaczących zmian pod maską i ma być nawet o 85% wydajniejszy od pierwszej generacji, co zawdzięcza przesiadce na 8. generację procesorów Intela. Sprzęt pochwalić może się też zastosowaniem najcieńszego LCD, jaki kiedykolwiek trafił do laptopa. Sam wyświetlacz to wciąż 13,5-calowy panel, ale jego kontrast wynosi 1500:1. Microsoft podaje, że laptop na jednym ładowaniu jest w stanie wytrzymać nawet 14,5 godziny pracy i nawet jeśli te szacunki są przesadzone, nie powinniśmy narzekać na ten aspekt. Poprawiono również klawiaturę, dzięki czemu pisanie na urządzeniu jest cichsze. Z wyglądu Surface Laptop 2 praktycznie nie różni się od poprzednika (poza czarną wersją kolorystyczną) i niestety tutaj także zabrakło złącza USB typu C. Cena sprzętu zaczyna się od 999 USD (Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD), ale najdroższy wariant kosztuje już 2699 USD (Core i7, 16 GB RAM i 1 TB SSD). Premiera 16 października.

Surface Studio 2 również nie wprowadza znaczących zmian w zakresie designu, ale tu hasłem przewodnim jest „najszybszy Surface w historii”. Znajdziemy tu o 38% jaśniejszy ekran (ponad 500 nitów jaśniejszy niż poprzednio) i o 22% lepszy kontrast. Wyświetlacz wspiera też przestrzeń kolorów DCI-P3. Co ciekawe jednak, w tym przypadku zdecydowano się na 7. generację procesorów Intela (poprzednik bazował na 6.), a pod maską znajdziemy także karty graficzne NVIDII z rodziny Pascal (niestety nie nowe GeForce’y RTX). I tak, za 3499 USD otrzymamy procesor Core i7-7820HQ, grafikę GeForce GTX 1070, 16 GB RAM i 1 TB SSD. Najmocniejszy wariant z 2 TB SSD i 32 GB RAM to koszt 4799 USD. Premiera 15 listopada.  

Na koniec pozostały jeszcze słuchawki Surface Headphones, czyli nowy członek rodziny Surface. Microsoft oczywiście zachwala ich jakość dźwięku, swobodę użytkowania (jest to bezprzewodowy sprzęt Bluetooth) czy skuteczną regulowaną (13 stopni) aktywną redukcję szumów. Całości dopełnia zintegrowany ze sprzętem asystent głosowy Cortana. Na pokładziemy znajdziemy 40 mm przetworniki, 4 mikrofony kształtujące wiązkę i 4 do redukcji szumów. Słuchawki kosztują 350 USD i trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Podsumowując, trudno nie odnieść wrażenia, że gigant z Cupertino zagrał bardzo bezpiecznie, koncentrując się tu głównie na odświeżeniu podzespołów i wprowadzeniu pomniejszych zmian. Potwierdzają to praktycznie identyczny jak ostatnio design (poza czarnymi wersjami kolorystycznymi) i brak portu USB typu C. Mimo wszystko nowe Surface to wciąż bardzo interesujące produkty, które będą zapewne błyszczeć  w swojej klasie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft powiększa rodzinę Surface o Pro 6, Laptop 2, Studio 2 i słuchawki

 0