Microsoft pozbawia pracowników darmowego abonamentu Game Pass Ultimate

Microsoft pozbawia pracowników darmowego abonamentu Game Pass Ultimate

Pracownikom Microsoftu przysługuje darmowy abonament Game Pass Ultimate, aczkolwiek po podwyżce ceny przyszła pora na cięcia, w wyniku których przedstawiciele firmy z Redmond zostają pozbawieni tego profitu.

Pracownicy Microsoftu pozbawieni darmowego Game Pass Ultimate

Microsoft oferował swoim pracownikom darmową subskrypcję Game Pass, co jest dużym dodatkiem, ponieważ za taki plan zapłacimy 62,99 zł miesięcznie. Nic co dobre nie trwa jednak wiecznie i cięcia dotknęły również osoby zatrudnione w firmie z Redmond. Microsoft pozbawił większość ze swoich 238 000 pracowników darmowego Game Passa w wersji Ultimate i nic nie wskazuje na to, by dostali oni podstawowy wariant.

Microsoft poinformował pracowników, że od 1 stycznia zostaną pozbawieni darmowego Game Passa w wersji Ultimate. W zamian zaoferowano zniżkę na 12-miesięczny abonament do wykorzystania w sklepie firmy.

Microsoft pozbawia pracowników darmowego Game Passa Ultimate

Źródła zaznajomione z planami Microsoftu twierdzą, że firma zaczęła w tym tygodniu informować pracowników, iż w styczniu 2024 roku bezpłatna korzyść Xbox Game Pass Ultimate dla stałych pracowników Microsoft nie będzie już dostępna. Taka korzyść obejmowała i tak konkretną grupę ludzi, tych z większym stażem. Na pocieszenie, pracownikom korporacji pozostanie specjalna zniżka umożliwiająca zakup 12-miesięcznego Xbox Game Pass Ultimate w firmowym sklepie.

Niektórzy pracownicy Microsoftu skorzystali z wewnętrznej platformy komunikacyjnej firmy, aby wyrazić swoje zastrzeżenia dotyczące usunięcia korzyści. Posty pracowników skłoniły nawet szefa Xbox, Phila Spencera, do odpowiedzi, zauważając, że nie był świadomy zmian i przygląda się sytuacji. Możliwe więc, że ten profit ostatecznie po protestach będzie przywrócony.

Game Pass przyciąga tłumy graczy

Microsoft podał, że w styczniu 2022 r. liczba subskrybentów usługi Xbox Game Pass wzrosła do 25 milionów, ale od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnej aktualizacji mimo gorących premier w usłudze w postaci Starfielda i nowej Forzy Motorsport, które z pewnością przyciągnęły tłumy użytkowników i pozwoliły zwiększyć przychody z platformy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pozbawia pracowników darmowego abonamentu Game Pass Ultimate

 0