Microsoft pozwala grać na Windows 10 offline

Microsoft pozwala grać na Windows 10 offline

Microsoft zdecydował się ułatwić życie osobom, które nie zawsze mogą liczyć na połączenie z internetem, a chcą pograć na komputerach z Windows 10. Będą obowiązywać jednak pewne restrykcje.

Naturalnie grając w ten sposób nie będziemy mieli dostępu do sieciowego trybu współpracy ani multiplayer. Stracimy także dostęp do kupowania dodatkowej zawartości oraz możliwość przeglądania drabinek z najlepszymi wynikami. Taka jest naturalna kolej rzeczy i to jest oczywiste następstwo braku dostępu do sieci.

Jest jednak jeszcze jedna ważna informacja - Microsoft ogranicza nas do jednego dedykowanego urządzenia offline, które możemy zmieniać 3 razy w roku. Aby jednak ustawić nasz sprzęt jako dedykowane urządzenie offline należy zrobić to przy połączeniu z siecią, zadbać o najnowsze aktualizacje, a następnie otworzyć Sklep i kliknąć na ikonkę użytkownika po czym z Ustawień trzeba włączyć opcje uprawnień offline. To jeszcze nie koniec. Po tym wszystkim musimy odpalić ręcznie wszystkie gry, w które planujemy grać offline nadal będąc podłączonym do internetu - w ten sposób przygotowujemy sobie je na później.

Tego typu procedura dotyczy jedynie gier wydanych wyłącznie na Windows 10. Ruch Microsoftu niewątpliwie okaże się pomocny dla niektórych ludzi, którzy do takiego typu grania są zmuszeni, chcociaż trzeba zaznaczyć, że Steam oferuje prostsze rozwiązanie - ale z drugiej strony to nie jest aż tak przesadnie skomplikowane, a Steam ma już 13 lat na karku, a nie półtora.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pozwala grać na Windows 10 offline

 0