Microsoft pracuje nad kontrolerem dla smartfonów i tabletów

Microsoft pracuje nad kontrolerem dla smartfonów i tabletów

Chociaż gry na smartfony cieszą się ogromną popularnością, to niekiedy granie w nie za pomocą dotykowych przycisków potrafi sprawiać drobne problemy. Microsoft potwierdził kompatybilność smartfonów i tabletów z kontrolerem z Xbox One, a dodatkowo teraz ujawniono powstawanie osobnego kontrolera dla urządzeń mobilnych. Oddział technologiczny od mniej więcej czterech lat pracował nad rozwiązaniem funkcjonalnością przypominającym znane z Nintendo Swich kontrolery Joy-Con. Testową wersję sprzętu wydrukowano na drukarce 3D na podstawie specjalnych grafik. Warto podkreślić, iż całość działaniem ma przypominać sprzęt znany właśnie z Xbox One. W założeniu obie części kontrolera zamontujemy po bokach wybranego urządzenia, co idealnie obrazuje widoczny poniżej obrazek.

Microsoft opracowuje specjalny kontroler Xbox, który podłączymy do smartfonów oraz tabletów. 

Microsoft pracuje nad kontrolerem dla smartfonów i tabletów

Wydarzenie łączy się z tworzonym Project XCloud, który w założeniu zaoferuje fanom wirtualnej rozrywki zupełnie nowy, niespotykany dotąd poziom grania w chmurze. W praktyce użytkownicy tej usługi korzystający ze smartfonów bądź tabletów otrzymają dostęp do tytułów z Xbox One i kolejnych konsol. Jako że opracowanie Project XCloud ma dla Microsoftu priorytetowy charakter, firma zaangażowała do tych prac najlepszych specjalistów zatrudnionych we wszystkich kluczowych studiach należących do amerykańskiego giganta. Oczywiście aktualnie mamy do czynienia wyłącznie z wczesnym prototypem urządzenia, co oznacza, że ów projekt finalnie może nie dojść do skutku. Miejmy jednak nadzieję, iż tak się nie stanie.

Microsoft pracuje nad kontrolerem dla smartfonów i tabletów

Powstanie kontrolera inspirowanego rozwiązaniem znanym z Xbox One z pewnością przyczyni się do łatwiejszego niż dotychczas sterowania grami na urządzeniach mobilnych. Poza tym, jeśli Project xCloud dojdzie do skutku i otrzymamy możliwość odpalenia produkcji z konsol Xbox, posiadanie takiego pada będzie wręcz koniecznością. Warto zaznaczyć, że produkty pokroju PlayStation Vita oraz Nintendo Switch pokazały, jak pokonać pewne ograniczenia w sterowaniu oraz że fizyczne przyciski nadal mają sens w przypadku urządzeń mobilnych. Osobną kwestią pozostaje cena takowego kontrolera, miejmy nadzieję, że Microsoft nie zaproponuje nam zaporowej stawki. Uważacie, że to rozwiązanie ma sens w przypadku smartfonów i tabletów?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pracuje nad kontrolerem dla smartfonów i tabletów

 0