Microsoft pracuje nad nowym Xboxem z japońskimi deweloperami

Microsoft pracuje nad nowym Xboxem z japońskimi deweloperami

Do prac nad Xbox Scarlet Microsoft postanowił zaprosić japońskich deweloperów mających pomóc zaimplementować stosowne rozwiązania, które zaciekawiłyby również fanów pochodzących z Japonii. 

Zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami szefa marki Xbox, Phila Spencera, następca ich obecnej konsoli jest już w fazie rozwijania. Według Spencera jednym z kluczowych aspektów, nad jakimi powinni pochylić się projektanci urządzenia, to m.in. kwestia zwiększenia standardowej liczby klatek, ponieważ dla tego rodzaju sprzętu od dawien dawna jest to swego rodzaju pięta achillesowa. Jak poinformował wspomniany jegomość w wywiadzie udzielonym Famitsu w projekt są obecnie zaangażowani japońscy deweloperzy. Niestety nie wymienił on żadnych detali dotyczących tych firm dostarczających im wymagane rozwiązania. Gigant z Redmond zapytał tamtejszych partnerów o innowacje, które powinny zawitać do Xbox Scarlet.

Następca Xboxa One ma być rozwijany we współpracy z japońskimi deweloperami. Według założeń konsola miałaby otrzymać poprawiony framerate 

Microsoft pracuje nad nowym Xboxem z japońskimi deweloperami

Co ciekawe sam Spencer miał odbyć wielokrotne podróże w tychże właśnie celach. Taka postawa Microsoftu nie powinna budzić szczególnego zdziwienia, gdyż sprzedaż ich produktów w Kraju Kwitnącej Wiśni pomimo wielokrotnych starań jest na dość przeciętnym poziomie i zdecydowanie nie ucieszyła księgowych amerykańskiej korporacji, która największe triumfy święciła jeszcze za czasów Xboxa 360, kiedy to parę tytułów spotkało się tam z nawet sporym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że firma robi wszystko by postarać się zdobyć serca obywateli Japonii po debiucie nowej konsoli. Choć oczywiście kooperacja z przedstawicielami tamtejszej branży nie gwarantuje odniesienia zwycięstwa nad odwiecznym rywalem, jakim jest Sony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pracuje nad nowym Xboxem z japońskimi deweloperami

 0