Microsoft prezentuje nową tańszą wersję kontrolera Elite Series 2. Polska cena to absurd

Microsoft prezentuje nową tańszą wersję kontrolera Elite Series 2. Polska cena to absurd

Microsoft zapowiedział bezprzewodowy kontroler Xbox Elite Series 2 w wersji podstawowej i białym kolorze. Jest to nieco odchudzona pod względem funkcjonalności wersja pada klasy premium od giganta z Redmond, co przełożyło się też na niższą cenę. 

Według producenta najnowszy gamepad Xbox Elite Series 2 Core ma zapewnić więcej możliwości graczom, którzy potrzebują „wyjątkowej wydajności, customizacji i trwałości”. W przeciwieństwie do standardowej wersji kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite Series 2, wariant Core ma nowe białe wykończenie i zdecydowanie mniejszy pakiet akcesoriów, co przełożyło się na niższą cenę. Pad wyceniono w naszym kraju na 599,99 zł, czyli o 100 zł mniej niż standardową wersję Xbox Elite Series 2. Niestety przelicznik z dolarów jest tu wyjątkowo niekorzystny, ponieważ w USA pad jest o 50 USD tańszy od standardowej wersji, co po dzisiejszym kursie daje prawie 238 zł. 

Microsoft zapowiedział bezprzewodowy kontroler Xbox Elite Series 2 w okrojonej wersji i białym kolorze.

https://www.youtube.com/watch?v=j5RBYrkvxPo&feature=emb_title

Za tę kwotę otrzymujemy Xbox Elite Series 2 w wersji podstawowej (Core) jedynie z narzędziem do regulacji drążków i kablem USB-C. Zabrakło więc wielu elementów ze zwykłego Xbox Elite Series 2, takich jak wymienny pad kierunkowy (standardowy), 4 wymienne drążki (2 klasyczne, 1 długi, 1 kopułkowy), 4 łopatki (2 średnie, 2 mini), futerał i stacja dokująca do ładowania. Wszystkie te akcesoria są jednak wspierane przez tańszy wariant Core i Microsoft pozwoli nam dokupić je osobno za 269 zł. Co ciekawe w tym przypadku przelicznik z dolara jest już praktycznie normalny, gdyż w Stanach Zjednoczonych ten pakiet kosztuje 60 USD. Zakup pada w wersji Core wydaje się więc kompletnie nieopłacalny, jeśli będziemy chcieli dokupić do niego pakiet akcesoriów. 

Microsoft prezentują nową tańszą wersję kontrolera Elite Series 2. Polska cena to absurd

Microsoft potwierdził także, że Xbox Design Lab wkrótce obsłuży pada Elite Series 2. Microsoft pozwoli graczom zamawiać spersonalizowane kontrolery Elite jeszcze przed świętami, choć nie ujawniono ceny. Jeśli chodzi o Core w wersji białej i „Pełen pakiet elementów”, to trafią one do sprzedaży 21 września. 

Microsoft prezentują nową tańszą wersję kontrolera Elite Series 2. Polska cena to absurd

Obie generacje kontrolerów Elite miały spore problemy z trwałością materiałów i niezawodnością, ale Microsoft twierdzi, że zapoznał się z tymi uwagami graczy i wprowadził stosowne poprawki. Według firmy inżynierowie udoskonalili komponenty za pomocą materiałów „zbudowanych z myślą o trwałości”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft prezentuje nową tańszą wersję kontrolera Elite Series 2. Polska cena to absurd

 0