Microsoft prezentuje Surface Book 3, Surface Go 2 i nowe słuchawki Surface

Microsoft prezentuje Surface Book 3, Surface Go 2 i nowe słuchawki Surface

Po dwóch i pół roku Microsoft w końcu zaprezentował Surface Book 3, ale doczekaliśmy się także ujawnienia Surface Go 2 i kilku nowych akcesoriów z rodziny Surface. Zacznijmy od Surface Go 2, czyli najbardziej przystępnego cenowo i przenośnego laptopa 2w1 w linii Surface. Sprzęt ten łączy w sobie kompaktową konstrukcję, wszechstronność ekranu dotykowego, klawiaturę, pióro i dodatkową łączność LTE Advanced. Sprzęt zachował swoją smukłą, lekką konstrukcję, ale teraz oferuje też większy 10,5-calowy wyświetlacz PixelSense, lepszą żywotność baterii i do 64% szybszą wydajność niż pierwsza generacja, z nowymi funkcjami procesora Intel Core M ósmej generacji. Otrzymał także Studio Mics, autorskie rozwiązanie Microsoftu z dwoma mikrofonami, które ma na celu zwiększyć czystość głosu i zmniejszyć hałas w tle podczas spotkań zespołu lub czatów wideo, a przedni aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 5MP, która zapewniać ma ostry obraz nawet przy słabym świetle. Główną kamerę wzbogacono natomiast o nową aplikację Aparat, która ma ułatwić skanowanie dokumentów. Oczywiście nie zabrakło też wsparcia dla rysika Surface Pen, który może okazać się przydatny zarówno w nauce, jak i pracy. Surface Go można także spersonalizować za pomocą etui i akcesoriów w różnych kolorach, takich jak Platynowym, Czarnym, Czerwonego Maku i Lodowego Błękitu. Cena Surface Go 2 zaczyna się od 1999 zł, a urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 12 maja.

Po dwóch i pół roku Microsoft w końcu zaprezentował Surface Book 3, ale doczekaliśmy się także ujawnienia Surface Go 2 i kilku nowych akcesoriów z rodziny Surface.

Surface Book 3 to z kolei high-endowy sprzęt hybrydowy, który skierowany jest do programistów, projektantów i profesjonalistów, którzy mogą wykorzystać ten sprzęt w zakresie kodowania i tworzenia, obciążania pracą w programach Adobe i Autodesk czy, w wolnej chwili, grach z Xbox Game Pass na PC lub Steam. „Surface Book 3 to nasz najpotężniejszy laptop w historii, zapewniający do 50% większą wydajność niż Surface Book 2 i do 17,5 godziny pracy na baterii” - zapewnia gigant z Redmond.  Ponownie otrzymujemy do wyboru wersje z 13- i 15-calowym ekranem, a w obu przypadkach możemy liczyć na wysokiej klasy ekran PixelSense o wysokiej rozdzielczości (odpowiednio 3000x2000 pikseli i 3240x2160 pikseli), płynny i precyzyjny trackpad, wygodną klawiaturę oraz wydajny procesor Intel Core dziesiątej generacji. Do tego mamy wybór samodzielnego GPU od NVIDIA, poczynając od GeForce GTX 1650 Max-Q na modelach Quadro RTX 3000 kończąc. Surface Book 3 wyposażyć można w 32 GB pamięci RAM i najszybszy dysk SSD, jaki kiedykolwiek dostępny był w tej serii. Ceny Surface Book 3 będą zaczynały się od 7999 zł.

Kolejną nowością są słuchawki Surface Headphones 2, które „zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę noszenia i otoczyć Cię spektakularną jakością audio, w tym 13 poziomami kontroli hałasu otoczenia”. Producent obiecuje poprawioną jakość dźwięku i żywotność baterii, zapewniając do 20 godzin czystego brzmienia. Aktywna funkcja redukcji szumów jest regulowana za pomocą pokręteł dousznych i specjalnie dostrojona do blokowania lub wzmacniania ludzkiego głosu. Może okazać się to przydatne, gdy próbujemy pracować w domu ze współlokatorami, dziećmi lub zwierzętami domowymi. Zmodyfikowano także konstrukcję nauszników, by obracały się o 180 stopni w celu zapewnienia większego komfortu podczas noszenia ich wokół szyi oraz dodano opcję czarnego wykończenia, jako dodatek do klasycznej platyny. Słuchawki Surface Headphones 2 w cenie 1199 zł będą do kupienia od 6 czerwca.

Microsoft prezentuje Surface Book 3, Surface Go 2 i nowe słuchawki Surface

To jednak nie wszystko, ponieważ Microsoft przygotował także słuchawki dla osób, które chcą być całkowicie odcięte od świata – na przykład słuchając muzyki podczas biegania. Surface Earbuds podobno charakteryzują się komfortowym i stabilnym dopasowaniem do naszych uszu i oferują intuicyjne sterowanie dotykowe. „Ciesz się bogatym, wciągającym omnisonicznym dźwiękiem i natychmiastowo odtwarzaj muzykę na Spotify z telefonu z systemem Android, za pomocą potrójnego dotknięcia jednej lub drugiej słuchawki. Bezekranowa integracja z Microsoft 365 pozwala nadrobić zaległości w odpowiedziach na wiadomości e-mail, dzięki funkcji Play My Emails w aplikacji Outlook Mobile dla systemu iOS lub umożliwia głosowe dyktowanie treści w programach Word, Outlook lub PowerPoint”. Słuchawki mogą ładować się w eleganckim etui, by następnie zapewnić dzień pracy na baterii. Cena Surface Earbuds wynosi 999,99 zł i słuchawki będą dostępne w sprzedaży od 12 maja.

Microsoft prezentuje Surface Book 3, Surface Go 2 i nowe słuchawki Surface

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft prezentuje Surface Book 3, Surface Go 2 i nowe słuchawki Surface

 0