Microsoft prezentuje Surface Laptop Go oraz nowy Surface Pro X

Microsoft prezentuje Surface Laptop Go oraz nowy Surface Pro X

Surface Laptop Go to sprzęt, który zapewniać ma idealną równowagę pomiędzy stylem, wydajnością oraz żywotnością baterii w najlżejszym i najtańszym jak dotąd laptopie z linii Surface. Laptop Go ma 12,4-calowy ekran dotykowy PixelSense, duży precyzyjny gładzik i pełnowymiarową klawiaturę ze skokiem klawisza 1,3 mm. Elegancka i smukła konstrukcja jest dostępna w trzech metalowych wykończeniach - Ice Blue, Sandstone i Platinum. Komputer pozwala na bezpieczne logowanie do systemu za pomocą czytnika linii papilarnych, znajdującego się w przycisku zasilania. Logowanie za pośrednictwem czytnika, to także szybki i bezpieczny dostęp do plików przechowywanych w usłudze OneDrive i w Magazynie Osobistym. Urządzenie napędza procesor Intel Core i5 10. generacji w dwóch konfiguracjach - 8 GB pamięci RAM ze 128 lub 256 GB pamięci na dane. Microsoft przekonuje, że notebook jest zoptymalizowany pod kątem wydajności i żywotności baterii i pozwala nawet na 13 godzin pracy na akumulatorze. Surface Laptop Go posiada wbudowaną kamerę HD 720p i mikrofony studyjne, a także głośniki Omnisonic Speakers z technologią Dolby Audio. Wśród portów nie zabrakło wejść USB A i USB C, gniazda audio oraz złącza Surface Connect.

Surface Laptop Go to sprzęt, który zapewniać ma idealną równowagę pomiędzy stylem, wydajnością oraz żywotnością baterii w najlżejszym i najtańszym jak dotąd laptopie z linii Surface.

W październiku ubiegłego roku zadebiutował na rynku Surface Pro X - ultralekkie i niewiarygodnie smukłe urządzenie na platformie Windows dla ARM. Odświeżony Surface Pro X otrzymał nowy procesor Microsoft SQ 2, który zdaniem producenta jest najszybszym układem w swojej klasie. Producent nie zdradza szczegółów tego procesora, ale wiadomo, że podobnie jak poprzednik, powstał w ścisłej współpracy z Qualcomm i najprawdopodobniej jest to lekko zmodyfikowana pod potrzeby giganta z Redmond wersja Snapdragona 8cx Gen 2. Ponadto otrzymaliśmy także również trzy nowe wersje kolorystyczne klawiatur Signature: Platinum, Ice Blue i Poppy Red - wszystkie z tą samą wbudowaną pamięcią i bezprzewodowym ładowaniem dla Surface Slim Pen. 

Surface Pro X to też najsmuklejsze i najlepiej wyposażone komunikacyjnie urządzenie 2 w 1, w ofercie Microsoftu. Urządzenie oferuje dostęp do łączności LTE klasy Gigabit. Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X od dziś są już dostępne w przedsprzedaży w sklepie Microsoft Store, natomiast od 15 października w sieciach sklepów RTV Euro AGD i Media Expert. Laptop Go w platynowej wersji kolorystycznej i konfiguracji z procesorem Intel® Core™ i5 10. Generacji, 8/128 GB kosztuje 3769 zł. Cena Surface Pro X rozpoczyna się od 7899 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft prezentuje Surface Laptop Go oraz nowy Surface Pro X

 0