Microsoft prezentuje Xbox Wireless Headset - słuchawki dedykowane nowym Xboxom

Microsoft prezentuje Xbox Wireless Headset - słuchawki dedykowane nowym Xboxom

Microsoft w końcu zdecydował się wypuścić headset dedykowany swoim nowym konsolom (Xbox Series X i S). Gigant z Redmond obiecuje najlepszą w swojej kategorii jakość dźwięku, a sprzęt jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 449 zł. Co prawda na rynku nie brakuje zestawów słuchawkowych dedykowanych konsolom Xbox, ale od firm trzecich. Teraz Microsoft postanowił pójść śladami Sony, które od jakiegoś czasu oferuje już headsety dla PS4 i PS5. Xbox Wireless Headset, bo tak nazywają się zaprezentowane słuchawki, stworzone zostały na bazie sukcesu Surface Headphones, ale w tym przypadku producent skoncentrował się na gamingowych funkcjach, w tym immersyjnym dźwięku w grach oraz jakości chatu. Design z kolei zdaje się nawiązywać do czarno-zielonej kolorystyki Xboxa.

Gigant z Redmond obiecuje najlepszą w swojej kategorii jakość dźwięku, a sprzęt jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 449 zł.

Microsoft twierdzi, że headset wykorzystuje protokół Xbox Wireless, technologię używaną do łączenia urządzeń peryferyjnych z konsolami, co oznacza, że ​​zestaw słuchawkowy nie cierpi na problemy z opóźnieniem dźwięku i głosu. Obsługuje również szereg formatów dźwięku przestrzennego, w tym Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X. Dodatkowa immersja oferowana jest przez dźwięk przestrzenny, bazujący na technologii opartej o obiekty, która nie tylko świetnie nadaje się do ożywiania wirtualnych środowisk, ale także pomaga zidentyfikować, skąd nadchodzi wróg. Zestaw Xbox Wireless Headset oferuje podobno również długotrwały komfort odsłuchu i konwersacji, możliwości dopasowania do kształtu głowy, jak również łatwość użytkowania pomiędzy wszystkimi obsługiwanymi platformami, w tym Xbox Series X/S, Xbox One, komputery PC z systemem Windows 10 i urządzenia mobilne.

Jeśli zaś chodzi o jakość głosu, Xbox Wireless Headset wykorzystuje podwójny mikrofon z kształtowaniem wiązki czy technikę dostrojenia izolacji głosu, która podbić ma mowę ponad szum z naszego otoczenia. W zestawie otrzymujemy także funkcję automatycznego wyciszania, a także przycisk ręcznego wyciszania. Aktualizacje są przeprowadzane bezprzewodowo z konsoli, a słuchawki można sparować z aplikacją Akcesoria Xbox, aby jeszcze bardziej dostroić dźwięk. Zgodnie z normą, zestaw słuchawkowy jest również kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami i urządzeniami do gier dzięki obsłudze łączności radiowej i Bluetooth. Ponadto możesz jednocześnie sparować go z telefonem i konsolą Xbox, umożliwiając jednoczesną grę i odbieranie połączeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft prezentuje Xbox Wireless Headset - słuchawki dedykowane nowym Xboxom

 0