Microsoft próbował sprzedać wyszukiwarkę Bing konkurentowi

Microsoft próbował sprzedać wyszukiwarkę Bing konkurentowi

Bing to obecnie popularna wyszukiwarka, która zyskała dzięki integracji ze sztuczną inteligencją w ramach Bing Chat GPT-4. Nie zawsze Microsoft wierzył w swoje narzędzie, czego dowodzi informacja pochodząca z jednego z procesów antymonopolowych, z której wynika, iż firma z Redmond chciała zaproponować sprzedaż wyszukiwarki swojemu konkurentowi.

Microsoft chciał pozbyć się Binga. Zaoferował wyszukiwarkę Apple

Wyszukiwarka Bing cieszy się zainteresowaniem internautów, a popularność spotęgowała integracja z chatbotem. Nie zawsze Bing mógł liczyć na taką atencję, a w przeszłości w swój produkt zdaje się nie wierzył nawet sam Microsoft. Jak twierdzi Bloomberg, producent próbował sprzedać Binga Apple w 2020 roku, do czego oczywiście nie doszło. Co ciekawe to Microsoft naciskał na pozbycie się narzędzia, aczkolwiek Apple nigdy nie wyraziło wyszukiwarką większego zainteresowania. Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple (SVP), był zaangażowany w rozmowy, ale nigdy nie okazał dużego zapału, by reprezentowana przez niego korporacja weszła w tę transakcję.

W przeszłości Microsoft zaoferował sprzedaż swojej wyszukiwarki internetowej Bing firmie Apple. Ta jednak nie wykazała większego zainteresowania kupnem narzędzia.

Microsoft próbował sprzedać wyszukiwarkę Bing Apple

Innymi słowy, korporacja z Cupertino nie chciała zastąpić wyszukiwarki Google w swoim systemie Bingiem, czemu nie wolno się dziwić, bo przecież Google to hegemon na rynku wyszukiwarek internetowych. Z drugiej strony Microsoft uważa, że Apple przez chwilę rozważał pomysł kupna konkurencyjnej wyszukiwarki w celu wywarcia presji na Google. Brakuje potwierdzonych danych, lecz firma z Cupertino na współpracy z Google zarabia 20 miliardów dolarów rocznie.

Google pozostaje domyślną wyszukiwarką zarówno na iOS, jak i na iPadzie. Wszyscy wiemy, że zdecydowana większość użytkowników nigdy nie zaprząta sobie głowy zmianą ustawień domyślnych, czyli w tym przypadku domyślnej wyszukiwarki. Poza tym bardzo dobrze znają Google, więc większość z nich prawdopodobnie nie chce korzystać z innej wyszukiwarki.

Proces antymonopolowy Google rozpoczął się 12 września i potrwa około dwóch miesięcy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft próbował sprzedać wyszukiwarkę Bing konkurentowi

 0