Microsoft przedstawił wymagania Paint Cocreator

Microsoft przedstawił wymagania Paint Cocreator

Microsoft Cocreator to dodatkowa funkcja Painta, która napędzana jest przez sztuczną inteligencję. Gigant z Redmond opublikował teraz informacje na temat wymagań, które trzeba spełniać, aby z niej korzystać.

Jesienią ubiegłego roku Microsoft przedstawił nowy dodatek do aplikacji Paint. Windowsowy edytor grafiki również wkroczył w erę sztucznej inteligencji dzięki funkcji Cocreator. U jej podstaw leży model DALL-E 3 od słynnego OpenAI. Użytkownik może tworzyć obrazy za pomocą podpowiedzi w postaci tekstu lub narysować prototyp grafiki jaką chce uzyskać, ale lepiej zobrazować swój pomysł. Za sprawą uzyskanych od użytkownika danych Cocreator wygeneruje następnie obraz w wybranym stylu.

Po pierwsze konieczne będzie posiadanie komputera klasy Copilot+, czyli z układem NPU o wydajności co najmniej 40 TOPs. Wymagane jest także zalogowanie się za pomocą konta Microsoft

Teraz Microsoft wyjaśnił kwestię wymagań funkcji Cocreator w dokumencie na stronie pomocy technicznej. Po pierwsze konieczne będzie posiadanie komputera klasy Copilot+, czyli z układem NPU o wydajności co najmniej 40 TOPs. Obrazy są bowiem generowane lokalnie na urządzeniu. Wymagane jest także zalogowanie się za pomocą konta Microsoft. Konieczne jest również rzecz jasna połączenie z internetem celem dostępu do usług w chmurze.

Aby korzystać z Cocreator trzeba również zaktualizować aplikację Paint do najnowszej dostępnej wersji. Jeśli spełniamy już wszystkie wymienione przez Microsoft warunki możemy otworzyć program Paint i wybrać ikonę Cocreator znajdującą się na pasku narzędzi. Pojawi się wtedy okno boczne, w którym będziemy mogli wprowadzić podpowiedzi. Można też zacząć rysować prototyp tego, co chcemy finalnie uzyskać.

Microsoft dał także możliwość samodzielnego dostosowania poziomu kreatywności Cocreatora za pomocą suwaka. Mniejszy poziom kreatywności będzie oznaczać, że wygenerowany obraz będzie bardziej przypominał nasz szkic. Większa kreatywność pozwoli natomiast sztucznej inteligencji na wprowadzenie liczniejszych zmian. Microsoft informuje jednak, iż stosowane są przez nich filtry zawartości, aby zapobiec generowaniu grafik, które mogą być szkodliwe lub obraźliwe. Na stronie Microsoftu znajduje się następująca informacja: "Filtrowanie zawartości opiera się na zestawie kryteriów, które odzwierciedlają nasze wartości i standardy, takie jak godność ludzka, różnorodność i integracja."

Microsoft informuje przy okazji, że nie ma żadnych ograniczeń co do liczby obrazów jakie można wygenerować z użyciem Cocreator.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft przedstawił wymagania Paint Cocreator

 0