Microsoft przejął dyrektora zajmującego się Siri w Apple

Microsoft przejął dyrektora zajmującego się Siri w Apple

Bill Stasior przez długi czas był związany z Apple, gdzie był szefem ekipy odpowiedzialnej za Siri. Bill postanowił teraz zmienić barwy i dołączył do Microsoftu, gdzie będzie pracował nad systemami sztucznej inteligencji. Po blisko dekadzie spędzonej w Apple, Stasior wskakuje na stanowisko wicedyrektora z Microsoft, a jego oficjalne objęcie nowego stanowiska ma nastąpić pod koniec tego miesiąca. W nowym miejscu pracy, były szef zespołu Siri poprowadzi grupę odpowiedzialną z AI.

Wbrew pierwszym skojarzeniom, Stasior nie będzie próbował rozwijać Cortany, która jest daleko za konkurencją.

W ubiegłym roku Apple pozyskało byłego szefa ekipy zajmującej się wyszukiwaniem i sztuczną inteligencją - John Giannandrea. Pokazywało to, że Apple ma problemy z Siri i potrzebuje świeżej krwi. Apple z Siri pokonało konkurencję w wyścigu  o pierwszego asystenta AI, ale spadło ostatecznie na trzecie miejsce, dając się wyprzedzić Google Assistant i Amazon Alexa. Powody, dla których Stasior opuścił Apple, nie są w tym momencie jasne, ale zatrudnienie Giannandrei mogło się do tego mocno przyczynić. Od czasu zatrudnienia w zeszłym roku, Giannandrea bardzo zaangażował się w rozwój Siri i ostatecznie awansował na stanowisko starszego wiceprezesa, podlegającego bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Apple - Timowi Cookowi. 

Chociaż Stasior był odpowiedzialny za zespół Siri od pierwszego uruchomienia asystenta, nie będzie pracował nad Cortaną w Microsoft. Firma stojąca za systemem Windows pozostaje daleko w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o asystentów AI, a Cortana jest daleko na czwartym miejscu w porównaniu z ofertami Google, Amazon i Apple. Talenty Stasiora najwyraźniej nie zostaną wykorzystane do ulepszenia Cortany, ale raczej ramach projektów Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji. Osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, że były szef Siri będzie kierował specjalną grupą AI w Microsoft.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft przejął dyrektora zajmującego się Siri w Apple

 0