Microsoft przejmie Techland? Pracownik studia komentuje doniesienia

Microsoft przejmie Techland? Pracownik studia komentuje doniesienia

Microsoft, który w poprzedniej generacji konsol odstawał na tle Sony jeszcze przed nadejściem Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 postanowił przygotować się do kolejnej odsłony wojny toczonej od lat, kupując różne studia i wchłaniając je do jednej rodziny. Zapewne sporą część osób zaskoczyło kupno ZeniMax Media, w skład którego wchodzą tacy growi giganci jak Bethesda Softworks czy id Software, dzięki czemu producent z Redmond niebawem będzie kontrolował popularne wśród graczy serie - Fallout, Wolfenstein oraz The Elder Scrolls. Transakcja pokazuje przy okazji, iż Amerykanie w tej kwestii mogą pozwolić sobie naprawdę na wiele i przejęcie mniejszych podmiotów nie stanowi dla nich przeszkody. Kilka dni temu gruchnęła informacja jakoby twórcy Xboxa byli zainteresowani nabyciem polskiego Techlandu pracującego nad Dying Light 2, który wprawdzie nie przebije znacząco sukcesu Wiedźmina 3: Dziki Gon od CD Projekt RED, ale nadal reprezentuje konkretną markę.

Microsoft wbrew wcześniejszym rewelacjom nie przejmie Techlandu.

Plotki o rozmowach między obiema firmami krążą już od lat i finalnie nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości, tym razem jest tak samo. Rewelacje skomentował we wpisie na Twitterze Uncy pełniący w Techlandzie funkcję Community Managera, przyznając, że studio pozostaje niezależnym podmiotem i nie został przejęty przez innego wydawcę. Nawiązał on także do tego, iż tego rodzaju wiadomości pojawiają się co pewien czas. Chociaż spółka nie będzie wchłonięta przez branżowego giganta, to z drugiej strony nikt nie zagwarantuje tego co wydarzy się w przyszłości, przecież dużo osób niegdyś nawet nie przypuszczało, że Microsoft przeprowadzi taką zakupową ofensywę. Warto zaznaczyć, że spekulacje pojawiły się, gdyż korporacja z Redmond zamierza kupić następne studio deweloperskie lub wydawcę.

Niestety, nie wiadomo, o jakiego wydawcę czy studio chodzi, ale wątpliwe, by w stawce było, chociażby Electronic Arts. Microsoft przesłał do Komisji Europejskiej dokumentację dotyczącą przejęcia ZeniMax Media i to ten organ musi dać zielone światło by transakcja mogła zostać sfinalizowana. Unijni urzędnicy stwierdzą, czy całość nie narusza praktyk antymonopolowych i taka procedura nie stanowi absolutnie żadnego zaskoczenia, gdyż jest rutynowa przy przejmowaniu przedsiębiorstw.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft przejmie Techland? Pracownik studia komentuje doniesienia

 0