Microsoft przygotowuje Surface All-In-One z producentem iPhone'ów

Microsoft przygotowuje Surface All-In-One z producentem iPhone'ów

Dokładnie za dwa tygodnie w Nowym Jorku odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona Windows 10 i marce Surface. Należy się także spodziewać nowych ogłoszeń związanych z marką Xbox. Cała branża w swoich przewidywaniach jest niemal pewna, że Microsoft zaprezentuje nowe urządzenia z serii Surface, za czym przemawiają przecieki w formie zdjęć i ujawnionych zapisów patentowych. Jednym z takich urządzeń ma być Surface All-In-One (Surface AIO), za którego produkcję ma - według najnowszych doniesień - odpowiadać Pegatron.

All-In-One to komputer typu desktop zintegrowany z monitorem. Najpopularniejszym przykładem tego typu urządzenia jest iMac.

Pegatron to chińska firma, która współpracuje z Apple i zapewnia produkcję iPhone'ów, ale także miała już styczność z Microsoftem przy okazji Surface Pro 2. Według raportu chińskiego Economic Daily News, prawdopodobnie Pegatron będzie odpowiedzialne za wyprodukowanie także Surface Pro 5 i Surface Book 2.

Surface AIO ma posiadać ekran dotykowy o przekątnej 21'' i rozdzielczości 1080p, a jego spodziewana cena to $999. Urządzenie ponadto ma pozwolić na odczepienie klawiatury wraz z ekranem

Oprócz ogłoszenia Surface AIO, nie należy się jednak spodziewać nowych modeli Surface Pro i Surface Book w tym roku - ich premiera nastąpi na początku 2017. Zamiast tego Microsoft przedstawi swoją dalszą wizję na rozwój Windows 10 (w przyszłym roku wyjdą dwie duże aktualizacje) oraz usług Xbox.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft przygotowuje Surface All-In-One z producentem iPhone'ów

 0