Microsoft przypadkiem ujawnia nową wersję menu Start w Windows 10

Microsoft przypadkiem ujawnia nową wersję menu Start w Windows 10

Wyciekła wewnętrzna wersja systemu operacyjnego Windows 10, która ujawnia nowe przeprojektowane menu Start. Screeny szybko upubliczniono na Twitterze i widać na nich, że Microsoft chce zastąpić tzw. „żywe” kafelki nowymi ikonkami. Być może jest to również bardzo wczesny przedsmak tego, co użytkownicy otrzymają w nadchodzącym Windows Lite. Warto podkreślić, że standardowy Windows 10 także powinien doczekać się nowego menu Start, ponieważ znajduje się on w wersji tego OS, która omyłkowo została udostępniona użytkownikom programu Windows Insider, wprowadzając przy okazji kilka innych nowych funkcji. Jak podkreśla portal The Verge, kompilacja oznaczona numerem 18947 przeznaczona było jedynie do wewnętrznych prac, ale z nieznanych przyczyn trafiła do testerów na 32-bitowych maszynach.

Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy w tej wersji systemu operacyjnego Windows 10, jest zupełnie odmienione menu Start.

Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy w tej wersji systemu operacyjnego Windows 10, jest zupełnie odmienione menu Start. Pożegnano się tu z kafelkami i zastąpiono je dużymi ikonkami aplikacji. Brakuje tu jeszcze szlifów, ale trzeba pamiętać, że mówimy o bardzo wczesnym etapie prac. Mnie nowa koncepcja przypadła do gustu, ale też nigdy nie byłem fanem kafli, więc bez żalu się z nimi rozstanę. Mam jednak nadzieję, że Microsoft dopracuje ten pomysł, by nieco lepiej się prezentował (choć tak po prawdzie nie mamy jeszcze pewności, czy w ogóle wejdzie on w życie, czy może zostanie uśmiercony na etapie testów). Wśród innych nowości odnotować można narzędzie do wyszukiwania GIF-ów zintegrowane w menu emoji, jak więc widać nie jest to nic przełomowego.

Tu rodzi się jednak pytanie, czy nowa wersja menu Start pojawi się w ogóle w desktopowej edycji systemu Windows 10, gdyż  wiele osób ma tu poważne wątpliwości. Wcześniej sugerowano bowiem, że nadchodzący Windows Lite porzuci kafle na rzecz bardziej nowoczesnego designu, tym samym wyciek ten dotyczyć może funkcji dedykowanych tylko temu OS. Powyżej możecie sprawdzić, jak wypada nowe menu Start w akcji na filmie przygotowanym przez Windows Central. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest jeszcze dopracowane i ewidentnie nie jest to finalna wersja przeznaczona do upubliczniania. Daje jednak przedsmak tego, w jakim kierunku może pójść gigant z Redmond. Jak na razie Microsoft oficjalnie nie komentuje wycieku, ale szefowa Windows Insider, Dona Sarkar, napisała, że przyglądają się tej sprawie.          

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft przypadkiem ujawnia nową wersję menu Start w Windows 10

 0