Microsoft publikuje raport za ostatni kwartał. Jak wypadł gigant z Redmond?

Microsoft publikuje raport za ostatni kwartał. Jak wypadł gigant z Redmond?

Microsoft podobnie jak inne firmy opublikował raport finansowy za czwarty kwartał 2018 roku. Wynika z niego, że gigant z Redmond odnotował przychody wynoszące 32,4 mld dolarów, co stanowi wzrost o 12 procent rok do roku. Natomiast przychody operacyjne również wzrosły o 18 procent do 10,3 miliardów dolarów zaś zysk netto oscyluje na poziomie 8,4 mld dolarów i także w tym przypadku mamy do czynienia ze 14-procentowym progresem. Całość przychodów podzielono na trzy kategorie: Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud i More Personal Computing. W pierwszym przypadku mowa o 10,1 mld dolarów przychodu, na które składają się taki produkt jak np. pakiet Office 365. Należy przyznać, iż bardzo mocno napędził on finanse Microsoftu, a liczba subskrybentów wzrosła z 32,5 mln do 33,33 mln osób.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku Microsoft zanotował przychody wynoszące 32,4 mld dolarów.

Microsoft publikuje raport za ostatni kwartał. Jak wypadł gigant z Redmond?

Do tego nie można zapominać o cieszącym się sporym uznaniem na świecie portalu LinkedIn, który zanotował rekordowe poziomy zaangażowania w sesjach (wzrosły one o 30 procent). Usługi oparte na chmurze także mocno napędzają finanse Microsoftu, ponieważ przychody z Intelligent Cloud wyniosły 9,4 mld dolarów. Warto podkreślić, że na ten segment działalności składa się platforma Azure, która spotkała się z 76-procentowym progresem. Jeśli chodzi o dział More Personal Computing to mowa o przychodach wynoszących 13 mld dolarów i 7-procentowym wzroście. Na MPC składają się m.in. produkty OEM, czyli Windows, który niestety zanotował 5-procentowy spadek, Surface, a także co równie istotne gaming.

Microsoft publikuje raport za ostatni kwartał. Jak wypadł gigant z Redmond?

Pomimo iż Xbox One wyraźnie gorzej radzi sobie na rynku od PlayStation 4, a o powodach takiego stanu rzeczy spokojnie można by pisać godzinami, to jednak segment odpowiedzialny za tą gałąź biznesu w amerykańskiej firmie radzi sobie nie najgorzej. Mało tego cały dział odnotował wzrost o 8 procent, z kolei usługi związane z konsolą mogą pochwalić się zwyżką o 31 procent, aczkolwiek przychody ze sprzedaży sprzętu spadły o 19 procent. Ilość aktywnych użytkowników Xbox Live zwiększyła się do 64 milionów osób, wliczając w to aplikacje dostępne na smartfonach oraz komputerach. Chociaż sprzedaż Windowsa zaliczyła spadek, to Microsoft wciąż nie może narzekać na generowane przychody, przebijając pod tym względem wcześniejsze prognozy analityków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft publikuje raport za ostatni kwartał. Jak wypadł gigant z Redmond?

 0