Microsoft rozważa wprowadzenie dedykowanego klawisza Office w klawiaturach

Microsoft rozważa wprowadzenie dedykowanego klawisza Office w klawiaturach

Regularnie korzystacie z pakietu programów Microsoft Office? W takim razie zapewne zainteresuje Was wiadomość, że gigant z Redmond rozważa dodanie w klawiaturach dedykowanego klawisza Office, który najprawdopodobniej zastąpi jeden z istniejących. Dowiedzieliśmy się o tym z wewnętrznej ankiety przeprowadzonej przez Microsoft, która jako pierwsza dostrzeżona została przez specjalizującego się we wszelkiego rodzaju wyciekach użytkownika Twittera znanego jako WalkingCat. Wygląda na to, że specjalny klawisz Office zastąpić miałby jeden z dwóch przycisków Windows (ten umieszczony po prawej stronie klawiatury) lub też dedykowany Menu. Jak bowiem wynika z badań, oba te klawisze są najrzadziej wykorzystywane przez użytkowników systemu Windows.

Wygląda na to, że specjalny klawisz Office zastąpić miałby jeden z dwóch przycisków Windows lub też dedykowany Menu.

Uczestnicy wspomnianej ankiety zapytani zostali, czy próbowali już korzystać z klawiatury z klawiszem Office na PC działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 w wersji po majowej aktualizacji (May 2019 Update), czyli 1903 oraz w jaki sposób Microsoft mógłby usprawnić te doświadczenia. Co więcej, wspomina się tu także o nowych skrótach wykorzystywanych z tym klawiszem. I tak, jego przytrzymanie i naciśnięcie O, T, W, X, P, D, N, Y i L prawdopodobnie dawać ma szybki dostęp do takich programów jak Outlook, Teams, Word, Excel, Powerpoint itd. Producent pyta również o dodatkowy skrót (przycisk Office + S) do udostępniania dokumentu. Respondenci poproszeni zostali o ocenę pomysłu przycisku Office w pięciostopniowej skali i określenie, czy chcieliby zobaczyć go w laptopie.

Nie znamy wyników tej ankiety, więc nie wiemy, czy pomysł ten przypadł testerom do gustu, więc jego wprowadzenie wydaje się być otwartą sprawą. Nietrudno sobie jednak wyobrazić, że w wielu przypadkach będzie on zdecydowanie częściej wykorzystywany niż przyciski Windows i Menu, ale wydaje się, że to wciąż tylko koncepcja, jaką rozważa Microsoft i nie wiemy, czy firma zdecyduje się na jej wprowadzenie. Warto przypomnieć jednak, że gigant z Redmond posiada dedykowany przycisk Windows w swoich klawiaturach już od 25 lat, ponieważ ten wprowadzony został w modelu Microsoft Natural z 1994 roku. Obecnie większość modeli bazujących na klasycznym układzie z 104-105 klawiszami posiada już dwa przyciski Windows i jeden Menu, ponieważ amerykański gigant nie certyfikuje do użytku z Windowsem klawiatur bez tych klawiszy. Zobaczymy, czy równie mocno przyjmie się ewentualnie klawisz Office.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft rozważa wprowadzenie dedykowanego klawisza Office w klawiaturach

 0