Microsoft rozważał ogromną liczbę twórców i wydawców gier wideo jako potencjalne cele przejęcia, co ujawniają dokumenty z obecnej batalii sądowej między Microsoftem a amerykańską Federalną Komisją Handlu.
Zanim Microsoft zdecydował się na zakup Activision-Blizzard za 68,7 miliarda dolarów, gigant z Redmond miał na swojej liście ponad 100 firm zajmujących się grami, których przejęcie rozważał. Lista jest częścią poufnej wewnętrznej odprawy Xbox Game Studios dotyczącej fuzji i przejęć z kwietnia 2021 r., która została opublikowana jako dokument w sprawie federalnego wstępnego nakazu sądowego FTC przeciwko Microsoft.
Zanim Microsoft zdecydował się na zakup Activision-Blizzard za 68,7 miliarda dolarów, gigant z Redmond miał na swojej liście ponad 100 firm zajmujących się grami.
W zestawie slajdów sprzed ponad dwóch lat, Microsoft przedstawia, co uważa za jedne z najlepszych wyborów potencjalnych fuzji i przejęć, a na liście można znaleźć japońskiego wydawcę SEGA, dewelopera Destiny i Halo Bungie, twórców Elden Ring i Dark Souls, czyli FromSoftware, a nawet nasze rodzime studia, czyli CD Projekt RED od Wiedźmina i Cyberpunk 2077 i Techland od serii Dying Light. Warte odnotowania podmioty to także Hello Games (No Man's Sky), IO Interactive (Hitman), Crytek (Crysis), Digital Extremes (Warframe), Larian (Divinity i Baldur's Gate 3),Remedy Entertainment (Control i Alan Wake) i Gearbox (Borderlands).
Poniżej przedstawiamy przykładową listę niektórych z najbardziej rozpoznawalnych podmiotów. Warto zwrócić uwagę, że część tych studiów nie jest już dostępna do nabycia, w tym Bungie, które zostało kupione przez Sony Interactive Entertainment za 3,7 miliarda dolarów.
Developerzy
- Bungie
- CD Projekt RED
- Certain Affinity
- Crytek
- 4A Games
- Digital Extremes
- FromSoftware
- Gearbox
- Hello Games
- IO Interactive
- Larian
- People Can Fly
- Remedy Entertainment
- Starbreeze
- Techland
Wydawcy
- 505 Games
- Focus Home Interactive
- Paradox Interactive
- SEGA
Należy zauważyć, że firmy te były rozważane w ramach fuzji i przejęć, a nie na ostatecznej liście Microsoftu. Gigant miał tylko kilku wybranych twórców gier na ostatecznej liście, w tym Bungie, IO Interactive, Supergiant Games i Thunderful.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft rozważał zakup CD Projekt RED, Techlandu, FromSoftware czy SEGA