Microsoft stawia na sztuczną inteligencję. Copilot i inne nowości AI

Microsoft stawia na sztuczną inteligencję. Copilot i inne nowości AI

Microsoft zaprezentował podczas wczorajszego wydarzenia swoje jesienne nowości sprzętowe i choć to koncentrować miało się na urządzeniach Surface, to największy nacisk położono na sztuczną inteligencję. Przyjrzymy się więc nowościom giganta z Redmond w tym zakresie.

Copilot i inne aktualizacje AI

Microsoft większość konferencji poświęcił sztucznej inteligencji i Copilotowi. Tak naprawdę sprzęt wydawał się tu tylko dodatkiem. Firma ujednolica asystenta Copilot AI w swoim pakiecie produktów i ten będzie dostępny szerzej w ramach aktualizacji systemu Windows 11, która pojawi się już 26 września.

Microsoft większość konferencji poświęcił sztucznej inteligencji i Copilotowi.

Copilot jest wbudowany w system Windows i będzie widoczny w aplikacjach takich jak Edge. Będzie można go aktywować za pomocą głosu lub kliknięcia prawym przyciskiem myszy i ten pomoże np. w uporządkowaniu okien na pulpicie, usunięciu tła ze zdjęć, a nawet wygenerowaniu playlisty Spotify. Asystent będzie mógł pobrać kontekst z naszego telefonu. Na przykład, czytając informacje otrzymane od linii lotniczej w wiadomości tekstowej, Copilot może pobrać informacje o locie. Wkrótce pojawi się także wersja Copilot skoncentrowana na zakupach. Copilot współpracuje z nową funkcją o nazwie Windows Ink Anywhere. Za pomocą rysika będziemy mogli na przykład zrobić zrzut ekranu zadania matematycznego. Copilot może następnie je rozwiązać i wyjaśnić, w jaki sposób to zrobił.

Użytkownicy firmowi będą musieli poczekać nieco dłużej, aby skorzystać z Copilota w pakiecie Microsoft 365. Dla nich to narzędzie będzie dostępne od 1 listopada w cenie 30 dolarów za użytkownika miesięcznie. Microsoft twierdzi, że w tym przypadku Copilot może np. podsumowywać spotkania i ustalać priorytety zadań na podstawie zawartości naszej skrzynki odbiorczej. Z kolei w Outlook będzie w stanie tworzyć szkice e-maili w sposób naśladujący nasz styl pisania i głos.

bing

DALL-E 3 w Bing Image Creator

Jeśli jesteśmy już przy sztucznej inteligencji, to warto odnotować, że Bing Image Creator wkrótce wykorzysta model DALL-E 3 do generowania bardziej realistycznie wyglądających obrazów. Warto odnotować, że znajdzie się tu też informacja, że obraz został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Bing będzie także mógł ustalać priorytety wyników wyszukiwania na podstawie historii czatów. Jeśli często pytamy chatbota Bing o konkretną drużynę sportową, wyszukiwarka może odpowiednio uszeregować wyniki. Jeśli ktoś jednak uważa, że zbyt bardzo ingeruje to w jego prywatność, to będzie mógł wyłączyć tę funkcję (lub po prostu zrezygnować z korzystania z chatbota).

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft stawia na sztuczną inteligencję. Copilot i inne nowości AI

 0