Microsoft Store przejdzie w tym roku gruntowne zmiany

Microsoft Store przejdzie w tym roku gruntowne zmiany

Microsoft pracuje nad zupełnie nową wersją aplikacji Store dla Windowsa 10. Zgodnie z informacją przekazaną przez serwis Windows Central zmiany zawierają nowocześniejszy, bardziej przejrzysty interfejs, a także nowe zasady, w ramach których programy czy gry mogą być udostępnianie na platformie producenta z Redmond. Wedle źródeł zaznajomionych z projektem całość utoruje drogę do odnowionej strony internetowej sklepu, która będzie bardziej otwarta dla programistów oraz użytkowników. Czy zmiany są konieczne? Cóż nie brak opinii, że aktualne wydanie Microsoft Store jest nieintuicyjne, powolne i posiada przeciętną szatę graficzną. To wszystko nie zachęca odbiorców końcowych do aktywnego korzystania ze sklepu, lecz sytuacja powinna ulec zmianie wraz ze wdrożonymi poprawkami.

Microsoft Store pod koniec 2021 roku przejdzie gruntowne zmiany.

Microsoft Store przejdzie w tym roku gruntowne zmiany

Wszystko będzie wiązać się z nadchodzącą dużą aktualizacją do samego Windowsa 10 - Sun Valley, która trafi do nas pod koniec 2021 roku. W tym przypadku nie tylko sklep Windows, ale także wiele innych aplikacji pod pewnymi względami doczeka się odświeżenia. Sklep będzie aktualizowany co miesiąc i pozostanie narzędziem opartym na UWP. Co ważne zapewnić też stabilne pobieranie oraz instalowanie dużych programów oraz gier. Amerykańska firma umożliwi ponadto deweloperom na przesyłanie do swojej usługi nieprzetworzonych pakietów .EXE lub .MSI, a nawet zezwoli im na hostowanie aplikacji czy wysyłanie aktualizacji za pośrednictwem własnej sieci CDN. Przyniesie to korzyść tym programistom, których oprogramowanie takie jak Firefox lub Zoom mają funkcję automatycznej aktualizacji.

Microsoft Store nie zamierza ingerować w wewnętrzny system płatności oferowany przez aplikacje co oznacza, że oprogramowanie odrzucone w przeszłości za stosowanie tego typu rozwiązania trafi do sklepu. Oprócz tego gigant z Redmond wprowadzi na platformę dużo autorskich aplikacji, które dotychczas nie były na niej dostępne. Kiedy oficjalnie poznamy zmiany? Wskazuje się tutaj konferencję BUILD 2021 zaplanowaną w dniach 25-27 maja prezentującą nowości firmy w formie wirtualnej. Jest to wydarzenie dedykowane deweloperom więc occezkujemy ujawnienia nowinek odnośnie usług czy produktów Microsoftu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Store przejdzie w tym roku gruntowne zmiany

 0