Microsoft stworzy handheld Xbox? Phil Spencer rozważa, jak mógłby wyglądać

Microsoft stworzy handheld Xbox? Phil Spencer rozważa, jak mógłby wyglądać

Handheld Xbox jest obiektem spekulacji i całkiem prawdopodobne, że Microsoft faktycznie działa nad stworzeniem przenośnej konsoli do grania. Oliwy do ognia dolał Phil Spencer, szef działu Microsoft Gaming, który opowiedział jak jego zdaniem powinien wyglądać taki sprzęt.

Handheldy wróciły do łask i dziś w swojej ofercie posiada je kilku producentów. Do tego grona może dołączyć Microsoft, który rzekomo tworzy takie urządzenie. Phil Spencer dowodzący działem gier firmy z Redmond omówił co powinien oferować przenośny Xbox. W wywiadzie dla serwisu Polygon Phil Spencer mówił o tym, jak chciałby poprawić wrażenia z grania w gry Xbox na przenośnych urządzeniach do gier, niezależnie od tego, czy są to już istniejące, takie jak ASUS ROG Ally, Lenovo Legion Go i Steam Deck, czy też potencjalnie konsola Xbox.

Phil Spencer jest zachwycony urządzeniami Valve, ASUSA i Lenovo.

Phil Spencer powiedział, że zespół ds. sprzętu Xbox rozważa „urządzenia w różnej formie i rzeczy, które [oni] mogliby zrobić”. „Co powinniśmy zbudować, aby znaleźć nowych graczy?” „Podoba mi się fakt, że Valve, Lenovo i ASUS wyszły naprzeciw i wprowadziły innowacje w nowej obudowie. I powiem, że kiedy gram na tych urządzeniach, czuję się bardziej jak na konsoli niż na komputerze PC – w dziewięciu przypadkach na dziesięć” - stwierdził Spencer.

„Rzeczy, które zwykle mnie frustrują, dotyczą bardziej systemu Windows niż urządzenia. Jest to obszar, którego jestem w pewnym stopniu właścicielem. Chcę móc logować się za pomocą kontrolera. Mam listę rzeczy, które powinniśmy zrobić”. Spencer zastanawia się jak uczynić przenośne urządzenia do grania innych producentów bardziej Xboxowymi.

Przedstawiciel korporacji chciałby, by jego Lenovo Legion GO oferowało doświadczenia niczym stacjonarna konsola Xbox. Jego wizja przedstawia sprzęt uruchamiający aplikacje Xbox w trybie pełnoekranowym, ale w kompaktowej formie. Jego zdaniem handheld powinien zaferować doświadczenie rodem ze stacjonarnej konsoli.

Cóż dla Microsoftu wejście na rynek handheldów byłoby debiutem. Uważacie, że udanym?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft stworzy handheld Xbox? Phil Spencer rozważa, jak mógłby wyglądać

 0