Microsoft stworzył muzyczne wideo, w którym śmieje się z Windows Phone

Microsoft stworzył muzyczne wideo, w którym śmieje się z Windows Phone

Microsoft stworzył klip muzyczny, przy którego powstawaniu brało udział 150 pracowników oraz stażystów amerykańskiego giganta, z kolei materiał nakręcono w budynkach i okolicach siedziby przedsiębiorstwa zlokalizowanego w Redmond. Całość ma za zadanie promować różne projekty, a także zalety pracy w firmie. Microsoft the Musical rozpoczyna się od wspomnienia o najważniejszej dla korporacji persony Billa Gatesa, który założył ją w 1975 roku wraz z Paulem Allenem. Co ciekawe wideo pokazuje, że firma ma pewien dystans do siebie, ponieważ odniesiono się w nim do kilku niezbyt przyjemnych kwestii jak choćby powstanie dla niektórych nieudanego systemu Windows Vista. Ponadto padło również stwierdzenie, że producent chciał stworzyć telefon co jest odniesieniem do Windows Phone, który nie spotkał się z większym zainteresowaniem społeczności.

Microsoft opublikował muzyczne wideo, w którym wyśmiało Windows Phone oraz Viste.

Przez minione lata przedsiębiorstwo tworzyło wiele kampanii reklamowych, które były mniej lub bardziej udane natomiast w przypadku Microsoft the Musical tygodnie wysiłków różnych osób raczej nie poszły na marne, zaś wideo prezentuje się dość ciekawie. Z pewnością wygląda lepiej od spotu promującego Vista Service Pack 1 gdzie pojawił się sam Bruce Springsteen czy klipu o Windows 7 Phone nagranego przez fanki. O ile o Windows Vista amerykańskie przedsiębiorstwo chciałoby zapomnieć na dobre to całkiem możliwe, że z usług OS nadal korzysta minimalna ilość użytkowników. Jeśli chodzi o statystyki, to niekwestionowanym liderem nadal pozostaje dziesiąta edycja okienek, który przez kilka lat pozostawał w cieniu kultowej siódemki, a teraz jest zainstalowany na około 50% komputerów.

Z innych ciekawostek warto jeszcze wspomnieć o znanym z Windowsa 95 pakiecie narzędzi, które powraca w odświeżonym wydaniu. PowerToys pobierzemy bezpośrednio z GitHub. Aktualnie mamy jedynie dwie opcje, aczkolwiek zapewne w przyszłości zestaw zostanie rozszerzony o nowe możliwości. W tym przypadku Shortcut Guide, czyli przewodnik informujący nas o wszystkich dostępnych skrótach klawiszowych. Oprócz tego FancyZones aranżujący okna otwartych programów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft stworzył muzyczne wideo, w którym śmieje się z Windows Phone

 0