Microsoft Surface Go 2 - ujawniono informacje o specyfikacji urządzenia

Microsoft Surface Go 2 - ujawniono informacje o specyfikacji urządzenia

Do sieci trafiły informacje dotyczące Surface Go 2, który zostanie oficjalnie zapowiedziany niebawem. Za przeciek odpowiada internauta rogame, który w poście na Twitterze wrzucił obrazki przedstawiające rzekomą specyfikacje nowego urządzenia Microsoftu, pochodzące z bazy benchmarka 3DMark. Do sprzedaży mają trafić minimum dwie wersje Surface Go 2 różniące się od siebie procesorami. Jeśli chodzi o CPU, to praktycznie potwierdzają się wcześniejsze rewelacje o obecności 2-rdzeniowego i 4-wątkowego Intel Core m3-8100Y (Amber Lake-Y) o taktowaniu na poziomie 1,10 GHz. Oprócz tego w najlepszym modelu znajdziemy GPU Intel UHD 615, 8 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Słabszy model otrzyma w 2-rdzeniowy i 4-wątkowy układ Pentium Gold 4425Y (Kaby Lake) o taktowaniu 1,7 GHz. Do tego nie zabraknie GPU Intel UHD Graphics 615, 8 GB RAM i mniejszego dysku SSD o pojemności 128 GB. Przytoczony Pentium Gold 4425Y zdobył w teście 1 089 punktów a towarzyszący mu układ graficzny 292 punktów. Natomiast Intel Core m3-8100Y ustawił wynik na poziomie 1380 pkt.

Wydajniejsza wersja Surface Go 2 ma otrzymać procesor Intel Core m3-8100Y.

Microsoft Surface Go 2 - ujawniono informacje o specyfikacji urządzenia

Jeśli chodzi o dostępną pamięć RAM, to źródło wskazuje także na obecność nowego Surface Go z 4 GB pamięcią. Istnieje szansa, że Microsoft zaprezentuje Surface Go 2 wraz z Surface Book 3 wiosną podczas imprezy w Nowym Jorku. Chociaż w związku z trwającą pandemią koronawirusa wiele wskazuje na to, że amerykańskie przedsiębiorstwo może zmienić dotychczasowe plany i wypuścić urządzenia w późniejszym terminie. Oczywiście Surface Go 2 to sprzęt dedykowany mniej wymagającym użytkownikom, którzy potrzebują laptopa 2w1 do pracy, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Ciekawiej robi się w przypadku Surface Book 3. Ma on dostać procesor z serii Intel Core 10. generacji oraz kartę graficzną NVIDIA GTX 16**, z kolei 15-calowe wydanie będzie posiadać układ Quadro. Do wyboru dostaniemy modele z 16 GB lub 32 GB pamięcią RAM, a także maksymalnie 1 TB dyskiem SSD. Wielką zagadką pozostają także ceny nowego sprzętu producenta, ale nie ulega wątpliwości, że za wydajniejsze wersje zapłacimy całkiem sporo. Niestety nie jest jasne czy i kiedy urządzenia trafią do Polski.

Microsoft Surface Go 2 - ujawniono informacje o specyfikacji urządzenia

Aktualnie w Polsce możemy kupić Microsoft Surface Go, którego wyposażono w 2-rdzeniowy procesor Intel Pentium Gold 4415Y o taktowaniu 1,60 GHz (2 MB cache) z kartą graficzną Intel HD Graphics 615, 8 GB RAM oraz dysk SSD 128 GB. Cena zależna jest od wybranego sklepu, ale urządzenie kupimy za około 2499 złotych. Ponadto do wyboru są także Surface Book 2 z Intel Core i7 i kartami GeForce 1050 2 GB. Co ciekawe według ostatnich informacji Microsoft nie może być zadowolony z zainteresowania serią Surface. Mimo 6-procentowego wzrostu sprzedaży w ubiegłym kwartale nic nie wskazuje na to, żeby amerykańskie przedsiębiorstwo poprawiło ów rezultat, ponieważ dział odpowiedzialny m.in. za ten sprzęt miał wygenerować zysk w granicach 10-11 miliardów dolarów w efekcie gigant z Redmond musiał zmniejszyć swoje wcześniejsze prognozy. Dodatkowo Nikkei twierdzi, że Amerykanie myślą o wycofaniu produkcji Surface z Chin i przeniesieniu np. do Wietnamu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Surface Go 2 - ujawniono informacje o specyfikacji urządzenia

 0