Microsoft Surface Laptop 4 ma otrzymać procesor AMD Ryzen 5

Microsoft Surface Laptop 4 ma otrzymać procesor AMD Ryzen 5

Surface Laptop 4 trafił do bazy Geekbench na dwa miesiące przed spodziewaną premierą. Co ciekawe w zeszłym roku opublikowano zdjęcia sprzętu na stronie Koreańskiej Agencji Technologii i Standardów (KATS) utwierdzające w przekonaniu, że następca obecnego modelu nie przejdzie wizualnej rewolucji, a jedynie drobną ewolucję zachowując kluczowe elementy. Zgodnie z danymi ze wspomnianej bazy laptop może zostać wyposażony w procesor AMD Ryzen 5, a dokładniej Ryzen 5 3580U Microsoft Surface Edition. Na tej podstawie należy sądzić, że Microsoft pozyskał specjalną wersję tego procesora do Surface. Jest to 6-rdzeniowa oraz 12-wątkowa jednostka o taktowaniu 2.20 GHz. Z drugiej strony nie możemy być pewni, że chodzi akurat o ten CPU, ponieważ nie zgadzają się techniczne detale, jak również pojawiają się dodatkowe oznaczenia.

Surface Laptop 4 ma otrzymać procesor z serii AMD Ryzen 5.

Microsoft Surface Laptop 4 ma otrzymać procesor AMD Ryzen 5

Prawdopodobnym scenariuszem jest więc użycie procesora Ryzen 5 4600U, czyli sześciordzeniowego przedstawiciela z rodziny Renoir (poprzedniej generacji). Serwis Windows Central spodziewa się, że Microsoft zaprezentuje kolejny Surface Laptop w kwietniu. Sprzęt będzie oferowany w rozmiarach 13,5- i 15-calowych, wraz z procesorami AMD oraz Intela. Nie ma ani słowa o propozycjach Niebieskich, ale spodziewamy się, że będą one pochodzić z linii Tiger Lake. Do tego maksymalnie 32 GB pamięci RAM DDR4 i dysk SSD o pojemności do 1 TB. Nie zabraknie też wsparcia dla technologii Dolby Atmos. W przypadku ceny konfiguracja z mniejszym ekranem ma kosztować około 999 dolarów, z kolei większa 1299 dolarów. Prezentację i debiut zaplanowano w kwietniu.

Niedawna plotka sugerowała, że Microsoft planuje podążyć drogą Apple i opracować własne procesory dla urządzeń Surface. Według Bloomberga przedsiębiorstwo z Redmond zamierza skorzystać z tego rodzaju układów w centrach danych Azure, ale rozważa też przeniesienie ich na rynek rozwiązań konsumenckich. Zespołem odpowiedzialnym za tworzenie procesorów kieruje Jason Zander zarządzający Azure.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Surface Laptop 4 ma otrzymać procesor AMD Ryzen 5

 0