Microsoft Surface Laptop jest praktycznie nienaprawialny

Microsoft Surface Laptop jest praktycznie nienaprawialny

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że wielu producentów decyduje się na poświecenie możliwości serwisowania swoich produktów przez ich użytkowników na rzecz mniejszego, lżejszego i generalnie bardziej ujednoliconego designu. Apple od dłuższego czasu podąża w tym kierunku, a na swojego konkurenta najwyraźniej zapatrzył się także Microsoft.

Ich nowy produkt o nazwie Surface Laptop został sprawdzony przez ekipę iFixit pod względem naprawialności i okazuje się, że notebook giganta z Redmond wypada fatalnie w tym zakresie. Uzyskał on możliwie najniższą ocenę, czyli zero punktów na 10 możliwych, a najważniejsze zarzuty w stosunku do urządzenia to fakt, że nie można dostać się do jego wnętrzna bez znacznego uszkodzenia obudowy, a dodatkowo akumulator nie tylko trudno wymienić, ale umieszczono go w taki sposób, że zabieg ten jest niebezpieczny. Poza tym, wiele elementów, które przeważnie nie nastręczają problemów przy podmianie, w tym wypadku jest przylutowanych lub przyklejonych.

Surface Laptop to ciekawy pod względem designu sprzęt, ale płaci wysoką cenę za kompaktową formę - jest praktycznie niemożliwy do naprawienia

Oczywiście dziś coraz rzadziej naprawiamy sprzęt elektroniczny i wiele osób po upływie okresu gwarancyjnego i pojawieniu się pierwszej usterki po prostu decyduje się na zakup nowego urządzenia. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że dzieje się tak za sprawą praktyk producentów. Warto przypomnieć, że ostatnia hybryda Microsoftu, czyli Surface Book, uzyskała od iFixit niewiele lepszą notę, bo zaledwie 1/10. Warto mieć to na uwadze przy ewentualnym zakupie tego drogiego produktu, a jeśli nie zamierzacie co dwa lata wymieniać sprzętu za kilka tysięcy złotych, można się pokusić o rozszerzoną gwarancję (o ile taka opcja jest dostępna).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Surface Laptop jest praktycznie nienaprawialny

 0