Microsoft szykuje nową wersję pada Xbox Elite Controller

Microsoft szykuje nową wersję pada Xbox Elite Controller

Kiedy Microsoft w 2015 roku zaprezentował Xbox Elite Controller, niewiele osób wróżyło mu sukces, głównie z powodu bardzo wysokiej ceny. Pad okazał się być jednak sporym sukcesem, a to za sprawą świetnej jakości wykonania, ergonomii oraz funkcjonalności.

Zresztą biorąc pod uwagę, ile pecetowi gracze są w stanie zapłacić za wysokiej klasy myszki i klawiatury, trudno się dziwić, że kontroler dedykowany głównie konsolom, ale współpracujący także z komputerami, zyskał taką popularność. Teraz wygląda zaś na to, że gigant z Redmond zamierza iść za ciosem i już szykuje następcę tego pada.  Przecieki pochodzące z kilku źródeł wskazują, że nowy kontroler Elite stanowić będzie naturalną ewolucję w stosunku do poprzednika. Jeśli więc doniesienia się potwierdzą, to wspierać będzie on Bluetooth, dzięki czemu bezproblemowo podłączymy go do naszego PC, bez konieczności stosowania dodatkowych adapterów (przynajmniej z Windows 10). Znajdziemy tu także złącze USB typu C, złącze lądujące w stylu Apple MagSafe umieszczone z tyłu urządzenia oraz wbudowany akumulator zamiast baterii typu AA.

Xbox Elite Controller zapewne doczeka się w tym roku następcy i nowa wersja powinna przynieść kilka istotnych usprawnień

To jednak nie wszystkie zmiany, ponieważ na ujawnionych zdjęciach widnieje także przełącznik profili (do 3), trzypoziomowa blokada spustów (poprzednio otrzymywaliśmy dwupoziomową), nowe tworzywo na bokach poprawiające na uchwyt, a nawet opcja regulacji napięcia gałki. Microsoft złożył nawet wniosek o opatentowanie takiego rozwiązania dla gałki w grudniu zeszłego roku. Firma podobno testuje też nowe etui, które umożliwiałoby ładowanie sprzętu, ale nie wiemy, czy taka opcja ostatecznie zostanie zaakceptowana. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy ewentualnie spodziewać możemy się oficjalnej zapowiedzi nowego pada, ale raczej nie nastawialibyśmy się na szybką premierę i obstawiamy, że producent zdecyduje się na ujawnienie kontrolera dopiero na targach E3, czyli w połowie roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft szykuje nową wersję pada Xbox Elite Controller

 0