Microsoft szykuje nowy pad z funkcjami DualSense? Wiele na to wskazuje

Microsoft szykuje nowy pad z funkcjami DualSense? Wiele na to wskazuje

Nie da się ukryć, że Microsoft projektując pada dla nowej generacji Xboxów poszedł na łatwiznę i dostarczył nam praktycznie ten sam kontroler co ostatnio, jedynie z kilkoma kosmetycznymi zmianami, które nie wpływają znacząco na jego odbiór. Z kolei DualSense od PS5 oferuje nie tylko znacznie poprawioną ergonomię względem poprzednika, ale i kilka naprawdę interesujących i innowacyjnych rozwiązań, których właściciele Xbox Series X i S mogą pozazdrościć posiadaczom konsoli Sony. Mowa tu tu o adaptacyjnych spustach, które mogą zwiększać napięcie potrzebne do ich wciśnięcia czy haptycznych wibracjach. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond dostrzega swój błąd, a tak przynajmniej wynikać może z ankiety rozsyłanej przez Microsoft do właścicieli obu jego next-genów, w której prosi o ocenę doznań i pyta o nowe funkcje, którymi gracze mogą być zainteresowani w przyszłości.

Prace nad nowym kontrolerem zdaje się potwierdzać patent zarejestrowany przez Microsoft 1 grudnia ubiegłego roku. Ten dotyczy technologii  „Clutched Force-Feedback Trigger”.

W ankiecie pada nawet jeden bardzo konkretny punkt nawiązujący bezpośrednio do kontorlera PS5. Microsoft pyta w nim, czy użytkownik jest świadomy funkcji oferowanych przez DualSense i które z nich chciałby zobaczyć w przyszłości w padach od Xboxa. O ile producent nie ma już szans poprawić funkcjonalności dotychczasowych padów (żadne aktualizacje firmware’u nic tu nie dadzą), tak zapewne pracuje już nad trzecią generacją pada Xbox Elite, a niewykluczone jest także, że wprowadzi nową wersją podstawowego pada dla swoich next-genowych Xboxów. Wiele zależeć może tu jednak od oczekiwań samych graczy i tego, jak zapatrują się na to, co oferuje konkurencja (nasze wrażenia z obcowania z DualSense są bardzo dobre).

Co ciekawe, prace nad nowym kontrolerem zdaje się potwierdzać patent zarejestrowany przez Microsoft 1 grudnia ubiegłego roku. Ten dotyczy technologii  „Clutched Force-Feedback Trigger”, która zdaje się być odpowiednikiem adaptacyjnych triggerów od Sony. Spodziewać można się również, że nowy pad Microsoft oferował będzie haptyczne wibracje czy może nawet wbudowany mikrofon i głośnik. Mieliście już okazję skorzystać z obu kontrolerów dedykowanych konsolom nowej generacji? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach, który z nich jest Waszym faworytem i dlaczego.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft szykuje nowy pad z funkcjami DualSense? Wiele na to wskazuje

 0