Microsoft szykuje specjalny kontroler dla Xboxa - wyciekł render

Microsoft szykuje specjalny kontroler dla Xboxa - wyciekł render

Microsoft w trakcie swojej deweloperskiej konferencji Build, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, ujawnił 5-letnią, 25-milionową inicjatywę, zaprojektowaną, by wykorzystać sztuczną inteligencję do pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wygląda na to, że gigant z Redmond zdaje sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu potrzeb tej grupy społecznej i ma szerzej zakrojony plan pomocy. Użytkownik Twittera znany jako @h0x0d (aka WalkingCat) opublikował bowiem render urządzenia, który ma być kontrolerem do konsoli Xbox przygotowanym z myślą o niepełnosprawnych użytkownikach. Pad wyposażono w dwa duże przyciski A i B oraz tradycyjny D-pad (popularny krzyżak). Widoczny jest tu także trzy-LEDowy pasek, kilka dodatkowych przycisków, jak również coś, co wydaje się być portem USB oraz złączem minijack 3,5 mm na słuchawki (te umieszczono na boku kontrolera). Górna część sprzętu posiada zaś całą serię funkcyjnych ikon, co może wskazywać na swego rodzaju możliwości programowalnych opcji. Logo Xboxa umieszczono zaś na dolnej krawędzi.  

Wygląda na to, że nowy kontroler przygotowano z myślą o osobach niepełnosprawnych

WalkingCat opublikował grafikę bez żadnego opisu, więc tak naprawdę musimy polegać na spekulacjach i domysłach dotyczących przeznaczenia tego nietypowego urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że osoba ta pochwalić może się wiarygodnymi i sprawdzonymi przeciekami z przeszłości, więc najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z rzeczywistym produktem, który zmierza na rynek. Wydaje się więc, że Microsoft może oficjalnie zaprezentować ten nietypowy kontroler już w trakcie zbliżających się targów E3 w Los Angeles i zapewne wtedy poznamy wszystkie szczegóły, a w czasie imprezy spodziewamy się też ujawnienia drugiej generacja pada Xbox Elite. Konferencja koncernu zaplanowana została na 10 czerwca (niedziela) na godzinę 22.00 i można będzie obejrzeć ją na żywo przez streaming w serwisie Mixer i na konsoli Xbox One.

Komentarze do: Microsoft szykuje specjalny kontroler dla Xboxa - wyciekł render