Microsoft tłumaczy, że nazwa nowej generacji to po prostu Xbox

Microsoft tłumaczy, że nazwa nowej generacji to po prostu Xbox

Okazuje się, że nowa generacja Xboxa od Microsoftu ostatecznie nazywać będzie się po prostu… Xbox. Ujawnienie konsoli w trakcie The Game Awards 2019 stanowić miało bardziej rebranding marki, niż prezentację nazwy urządzenia. Gigant z Redmond potwierdził także, że nowe nazewnictwo uprościć ma przyszłe linie produktów wypuszczane pod marką Xbox. Trzeba przyznać, że kiedy na gali TGA konsola znana dotychczas pod nazwą kodową Project Scarlett, przemieniła się w Xbox Series X, zaskoczyła ona nie tylko swoim monolitycznym wyglądem przypominającym wieżę PC, ale właśnie i nazwą, która wydawała się mało chwytliwa, jak na tak ważny produkt. Poza tym, o ile Xbox 360 nawiązywał do wszechstronności w zakresie rozrywki, a Xbox One odnosiło się do urządzenia typu all-in-one w zakresie konsumpcji mediów, tak Series X nie przynosiło żadnych skojarzeń i zdawało się być tylko hołdem dla litery „x”.

Okazuje się, że nowy Xbox od Microsoftu ostatecznie nazywać będzie się po prostu… Xbox.

W rozmowie z Business Insider przedstawiciel Microsoft wyjaśnił jednak nowe nazewnictwo next-gena, zdradzając, że to jest prostsze niż mogło się wydawać. „Nazwa, którą będziemy się posługiwać w stosunku do nowej generacji, to po prostu Xbox i w trakcie The Game Awards zobaczyliście, jak nazwa ta zostaje powołana do życia w postaci Xbox Series X" - stwierdził rzecznik Microsoftu. Potwierdził on także, że pozwala ona na dodatkowe wersje i opisy pod marką Xbox. „Podobnie jak w przypadku poprzednich generacji, nazwa Xbox Series X pozostawia miejsce na dodatkowe konsole w przyszłości”. Zdaje się to potwierdzać, że firma rzeczywiście szykuje także słabszą wersję nowego Xboxa, znaną jako Project Lockhart, która zadebiutować może jako Xbox Series S.

W sieci pojawiły się także nowe przecieki sugerujące, jakoby Microsoft ujawnić miał szczegóły specyfikacji nowego Xboxa już na początku przyszłego roku. Według ostatnich doniesień, szef marki Xbox, Phil Spencer, pojawi się na CES 2020, by podczas konferencji AMD potwierdzić szczegóły w tym zakresie, chwaląc się liczbami i możliwościami konsoli. Targi CES oficjalnie odbywają się pomiędzy 7 a 10 stycznia, a konferencja AMD zaplanowana została w przeddzień ich startu, czyli 6 stycznia. Spencer pojawił się na tegorocznym wystąpieniu Czerwonych w Las Vegas, zdradzając, że to AMD przygotowuje podzespoły pod Project Scarlett. Jest więc spora szansa, że zaszczyci nas swoją obecnością i w przyszłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft tłumaczy, że nazwa nowej generacji to po prostu Xbox

 0