Microsoft udostępnia Edge 88. Jakich zmian doczekała się przeglądarka?

Microsoft udostępnia Edge 88. Jakich zmian doczekała się przeglądarka?

Microsoft udostępnia Edge 88, który wnosi kilka zmian czy nowości m.in. dotyczących prywatności oraz bezpieczeństwa. Po pierwsze od teraz na stronie Nowa karta będzie można zobaczyć przychodzącego e-maila z programu Outlook, wprowadzono też nowe ikony na pasku adresu i menu kontekstowym dostosowując całość do Fluent Design (dodano w związku z tym kilka kolejnych motywów dla przeglądarki). Wsparcie dla motywów to naprawdę ciekawa rzecz, bowiem możemy implementować skórki z dowolnego sklepu dla przeglądarek opartych na silniku Chromium. W przypadku użytkowników korzystających z urządzeń pracujących na baterii Edge 88 wzbogacił się o energooszczędną funkcję pozwalającą użytkownikom uśpić karty po wyznaczonym czasie, co było zapowiadane przez producenta już wcześniej.

Microsoft udostępnia Edge 88, który wnosi kilka zmian czy nowości m.in. dotyczących prywatności oraz bezpieczeństwa.

Microsoft udostępnia Edge 88. Jakich zmian doczekała się przeglądarka?

Uśpienie nieaktywnych kart zwalnia zasoby, zapewniając szybkie działanie nawet na sprzęcie z małą ilością pamięci RAM albo mniej wydajnym procesorem. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo należy wspomnieć tu o monitorze haseł, który sprawdza dane logowania pod kątem potencjalnych wycieków, natomiast w przypadku wykrycia nieprawidłowości oprogramowanie poinformuje nas o tym fakcie zalecając zmianę hasła. Edge posiada także generator haseł, który automatycznie synchronizuje się z kontem Microsoft. Ponadto deweloperzy ułatwili usuwanie plików cookie za pomocą jednego przycisku. Microsoft Edge 88 jest aktualnie wdrażany dla wszystkich w stabilnym kanale dystrybucji, więc jeśli ktoś jeszcze nie ma automatycznej aktualizacji musi poczekać na swoją kolej lub pobrać przeglądarkę ze strony.

Jest jeszcze inna interesująca funkcja, która doczeka się przywrócenia przez Microsoft i dotyczy wielu otwartych kart jednocześnie. Opcja "Ask Before Closing Multiple Tabs" ma działać w Edge na identycznej zasadzie co wcześniej, czyli w odpowiednim momencie pojawi się stosowna wiadomość i będzie można ją dezaktywować tak, aby nie pojawiała się w ponownie. Natomiast przy próbie zamknięcia wielu kart dostajemy też opcję anulowania tego procesu. Jest to niewątpliwie przydatna funkcja szczególnie dla użytkowników, którym często zdarza się zamknąć wiele kart naraz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft udostępnia Edge 88. Jakich zmian doczekała się przeglądarka?

 0