Microsoft ujawnia funkcje dla Edge. Przeglądarka ma startować szybciej

Microsoft ujawnia funkcje dla Edge. Przeglądarka ma startować szybciej

Na corocznej konferencji Microsoftu poświęconej nowinkom przygotowanym przez producenta z Redmond nie mogło zabraknąć informacji nowych o funkcjach dedykowanych przeglądarce internetowej Edge. Od wersji 91 zostaje wprowadzone narzędzie Startup Boost, które ma za zadanie zwiększyć wydajność aplikacji w tym natychmiastowe jej uruchamianie. W praktyce część zasobów będzie startować razem z systemem operacyjnym, z kolei deweloperzy uspokajają, iż nie wpłynie to negatywnie na działanie samego Windowsa. Warto wspomnieć, że tego rodzaju funkcja została ujawniona w ramach wcześniejszej edycji Edge, aczkolwiek Microsoft od tamtego czasu do pewnego stopnia ją usprawnił. Oprócz tego dostajemy Sleeping Tabs, czyli rozwiązanie, które usypia nieaktywne przez pewien czas otwarte karty, dzięki czemu zwolnią się zasoby pamięci RAM oraz procesora.

Od wersji Edge 91 zostaje wprowadzone narzędzie Startup Boost, które ma za zadanie zwiększyć wydajność aplikacji w tym natychmiastowe jej uruchamianie.

Microsoft ujawnia funkcje dla Edge. Przeglądarka ma startować szybciej

Microsoft testował tę funkcję w grudniu 2020 roku. Warto wspomnieć, że Microsoft Edge 91 został już wydany i będzie stopniowo udostępniany użytkownikom. Firma regularnie rozwija swoją przeglądarkę. Program w ramach testowej edycji Canary doczekał się wdrożenia nowej funkcji. Chodzi o możliwość udostępniania otwartych kart innym urządzeniom, która pojawiła się w Google Chrome dwa lata temu i działa bardzo dobrze. Całość jest niezwykle prosta w obsłudze - klikamy przycisk udostępniania, a następnie karta trafi na wybrany przez nas smartfon, na którym jesteśmy zalogowani w ramach konta Microsoft (przesyłany jest wówczas adres URL i stosowne powiadomienie). Natomiast na konferencji Build 2021 szef giganta z Redmond, Satya Nadella zapowiedział ogromne zmiany dla Windowsa 10.

Nadella osobiście sprawdzał nowości - "Jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows” - powiedział. Firma pracuje nad nową wersją Microsoft Store, który przejdzie poważne zmiany pod względem wizualnym, a także zapewni lepszą funkcjonalność niż dotychczas. Czy zmiany są konieczne? Cóż nie brak opinii, że aktualne wydanie Microsoft Store jest nieintuicyjne, powolne i posiada przeciętną szatę graficzną.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft ujawnia funkcje dla Edge. Przeglądarka ma startować szybciej

 0