Microsoft ujawnił, kiedy uśmierci przeglądarkę Internet Explorer

Microsoft ujawnił, kiedy uśmierci przeglądarkę Internet Explorer

Microsoft ogłosił, kiedy uśmierci Internet Explorera, czyli przeglądarkę, która miała ogromny wpływ na branżę technologiczną, a w ostatnich latach pozostaje w cieniu swojego następcy, Edge. Usunięcie IE 11 z większości edycji Windowsa 10 nastąpi 15 czerwca 2022 roku, natomiast jeszcze wcześniej, bo do 17 sierpnia bieżącego roku usługa Microsoft 365 zaprzestanie dalszego wsparcia dla starszej przeglądarki internetowej. Należy jednak zaznaczyć, że decyzja nie obejmuje długoterminowej wersji systemu LTSC, silnika MSHTML (Trident) oraz serwera Internet Explorera 11. "Być może zauważyliście, że w ciągu minionego roku odchodziliśmy od wsparcia dla Internet Explorer, z kolei dziś jesteśmy na kolejnym etapie końca podróży tego programu. Ogłaszamy, iż przyszłością dla Windowsa 10 pozostaje Microsoft Edge" - napisał w poście na blogu korporacji Menedżer Microsoft Edge Group, Sean Lyndersay. Deweloper dodał też, że nowsze narzędzie gwarantuje lepsze możliwości niż od pewnego czasu poprzednia aplikacja.

Microsoft uśmierci przeglądarkę Internet Explorer 15 czerwca 2022 roku.

Microsoft ujawnił, kiedy uśmierci przeglądarkę Internet Explorer

Inny przedstawiciel Microsoftu, Aleks Lopez zapewnił, iż twórcy aplikacji dedykowanych IE nie muszą martwić się brakiem wsparcia, jeśli pojawią się jakieś błędy, wówczas firma nadal będzie świadczyć pomoc w ich eliminacji. W związku z definitywnym uśmierceniem Internet Explorer, producent Windowsa ponownie zaapelował do użytkowników systemu operacyjnego, by przenieśli się do Edge. Co ciekawe nowsza przeglądarka posiada wbudowany specjalny tryb IE. Microsoft podaje, iż zapewni tę funkcję do 2029 roku. Warto wspomnieć, że gigant z Redmond już od jakiegoś czasu zmusza użytkowników do porzucenia starszej przeglądarki blokując dostęp do 1156 stron internetowych, w tym takich popularnych serwisów jak YouTube, Twitter, Instagram czy ESPN.

Próba uruchomienia takiej strony zakończy się wyświetleniem komunikatu, by skorzystać z nowszej przeglądarki Microsoftu, czyli Edge, które bazuje już na silniku Chromium. Jeśli chodzi o Microsoft Edge to jest on regularnie rozwijany przez autorów. W wersji testowej program otrzymał opcję udostępniania kart innym urządzeniom, co oferuje Google Chrome bazujący na tym samym silniku. Całość działa bez problemu na komputerach z Windowsem 10 oraz sprzęcie mobilnym z Androidem. Co ciekawe nowy Microsoft Edge ma ponadto działać sprawniej oraz szybciej na oprogramowaniu Microsoftu i Apple. Cóż Internet Explorer to niewątpliwy kawałek historii w tym bohater licznych memów, mający swój wkład w rozwój globalnej sieci. Jednak jego porzucenie wydaje się słuszną drogą szczególnie że dysponujemy innymi, lepszymi rozwiązaniami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft ujawnił, kiedy uśmierci przeglądarkę Internet Explorer

 0