Microsoft ujawnił pakiet Office 2019 z dożywotnią licencją

Microsoft ujawnił pakiet Office 2019 z dożywotnią licencją

Office to pakiet biurowy, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennej pracy. Jakiś czas temu Microsoft postanowił pójść za modą i zaproponować Office 365, czyli zbiór znanych nam aplikacji, ale tym razem dostępnych w formie regularnego miesięcznego abonamentu (jako alternatywa pozostawał tradycyjny Office 2016). Niestety finalnie pomysł oprogramowania opierającego się na płatnej subskrypcji nie do końca uzyskał aprobatę użytkowników, spotykając się z dość chłodnym przyjęciem. Microsoft jest świadomy tej sytuacji i postanowił wyjść klientom na rękę, tworząc nową edycję najpopularniejszego pakietu biurowego. Office 2019, bo o nim tu mowa, był już wprawdzie dostępny w ramach kwietniowych testów, lecz dopiero teraz po wykryciu oraz eliminacji stosownych błędów doczekał się wersji ostatecznej, przeznaczonej do masowej sprzedaży.

Office 2019 w przeciwieństwie do Office 365 posiada dożywotnią licencję, za którą należy zapłacić 249 dolarów. 

Microsoft ujawnił pakiet Office 2019 z dożywotnią licencją

Jego licencja jest przez nas nabywana jednorazowo, czyli kupując Office 2019, dostęp do niego uzyskujemy dożywotnio, a nie tylko w ramach aktywnego abonamentu. Pakiet najpierw trafił do rąk właścicieli firm w tzw. wydaniu zapoznawczym, w którym dostępne są najświeższe wersje m.in. Worda, Excela czy PowerPointa. Z kolei wydanie dedykowane pozostałym konsumentom zgodnie z zapowiedzią pojawi się w sprzedaży w ciągu najbliższych paru tygodni (dokładna data zostanie jeszcze doprecyzowana przez producenta). Z nowości, które znajdziemy w Office 2019, warto wymienić chociażby usprawnioną obsługę pióra, nowe formuły analizy danych w Exelu lub obecność funkcji czytania na głos w przypadku Outlooka. Co ciekawe zmiany pokrywają się z tymi obecnymi w Office 365 ProPlus.

Warto tu jednak podkreślić, iż dożywotnia licencja sprawiła, że Microsoft potraktował Office 2019 trochę po macoszemu, bo od teraz pakiet w przeciwieństwie do wciąż forsowanego Office 365 nie otrzyma żadnych nowych funkcji, a jedynie aktualizacje związane z bezpieczeństwem lub ewentualnie eliminacją wykrytych błędów. Tak czy inaczej, należy pochwalić amerykańską korporację za przywrócenie do żywych pakietu biurowego opartego na tradycyjnym modelu biznesowym, który umożliwia bezproblemowe działanie także w trybie offline i nie trzeba płacić za niego stałych pieniędzy. Zwłaszcza aspekt finansowy powinien zaważyć na potencjalnym rynkowym sukcesie Office 2019, choć jednorazowy wydatek będzie tu naprawdę duży, bo różne źródła podają, że licencja na 1 komputer może kosztować nawet 249 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft ujawnił pakiet Office 2019 z dożywotnią licencją

 0