Microsoft umożliwi wznowienie przerwanych aktualizacji systemu?

Microsoft umożliwi wznowienie przerwanych aktualizacji systemu?

Według najnowszych branżowych doniesień najświeższa wersja okienek wkrótce otrzyma bardzo długo wyczekiwaną przez wielu fanów innowację. 

Microsoft prawdopodobnie planuje zaimplementować usprawnienie pozwalające użytkownikom wznowić przerwane pobieranie systemu Windows 10 czy aktualizacji do niego, zamiast zasysać wszystko od początku. Zapewne spora część osób znalazła się kiedyś w takiej sytuacji w której czekali godzinami na ukończenie ściągania, do momentu kiedy występował nagły błąd, czy problem z siecią i pobieranie kończyło się fiaskiem. Teraz według opublikowanego raportu Microsoft zamierza wprowadzić odpowiednie rozwiązanie mające na celu wyeliminowanie wspomnianego dość uciążliwego kłopotu. Pomysł miał rzekomo powstać dzięki współpracy korporacji z przedsiębiorcami w całej Afryce w której dostęp do internetu wciąż jest znacznie ograniczony przez co fiasko ukończenia pobierania Windowsa występują najczęściej. 

Microsoft planuje w końcu wprowadzić opcję wznawiania przerwanej aktualizacji, a nie pobierania jej od zera

Ta funkcja z pewnością pomoże krajom najmniej rozwiniętym technologicznie, ale również tym bardziej nowoczesnym gdzie ludzie korzystają z ograniczonego dostępu do globalnej sieci (limity pobierania etc.). Warto zaznaczyć, iż przerwy zdarzają się nie tylko z powodu problemów na łączach, ale także bardziej losowych jak przerwa w dostawie prądu, czy wyładowana bateria w laptopie. Wówczas uruchomienie całego procesu od nowa staje się prawdziwą irytacją u użytkownika. Trzeba także pochwalić Microsoft za wsłuchiwanie się w głos społeczności oraz czytanie przedstawionych przez testerów raportów. Dzięki czemu finalnie otrzymujemy nie tylko takie udogodnienie, lecz wiele pomniejszych elementów mających na celu polepszenie samego Windowsa 10.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft umożliwi wznowienie przerwanych aktualizacji systemu?

 0