Microsoft, Unity, CD Projekt Red i Epic - kolejne firmy odpuszczają GDC

Microsoft, Unity, CD Projekt Red i Epic - kolejne firmy odpuszczają GDC

Pomimo faktu, że koronawirus zbiera coraz większe żniwo, a kolejne masowe wydarzenia są odwoływane z jego powodu, zaledwie kilka dni temu organizatorzy potwierdzili, że tegoroczna edycja konferencji deweloperskiej Game Developers Conference (GDC) odbędzie się zgodnie z planem, pomimo obaw związanych z koronawirusem (COVID-19). Informację tę podano już po tym jak ze swojego uczestnictwa zrezygnowali m.in. Sony, Oculus, Capcom, Square Enix, Kojima Productions, Facebook czy EA. Wygląda jednak na to, że organizatorzy będą musieli jeszcze raz przemyśleć tę decyzję, ponieważ kolejni kluczowi producenci dołączała do tej listy i nie zamierzają przyjechać na GDC 2020. Tym razem są to Microsoft, Unity, CD Projekt Red i Epic Games, tym samym organizacja imprezy wydaje się być coraz mniej zasadna.

Rośnie lista firm, któe rezygnują z GDC 2020. Tym razem są to Microsoft, Unity, CD Projekt Red i Epic Games.

Jako pierwsze wykruszyło się Sony, co było o tyle istotne, że tegoroczne GDC w dużej mierze koncentrować miało się właśnie na nadchodzących next-genowych konsolach, a teraz Microsoft również zrezygnował z obecności na konferencji. CD Projekt Red także miało w planach kilka ciekawych paneli na GDC, ale w tym przypadku również będziemy musieli obejść się smakiem. Nie możemy również liczyć na pokaz nowych możliwości silników Unity Engine i Unreal Engine , gdyż ich twórcy (odpowiednio Unity i Epic Games), pomimo wcześniejszych zapowiedzi również przestraszyli się koronawirusa. Część firm, w tym także Microsoft, zapowiada jednak, że zamierza zorganizować streaming na żywo przygotowanych przez siebie paneli w ramach GDC, więc pomimo że ich ludzie nie będą na miejscu, wciąż uzyskać możemy jakieś informacje, o ile GDC nie zostanie całkowicie odwołane.   

Na chwilę obecną Game Developers Conference 2020 wciąż oficjalnie odbywa się zgodnie z planem, ale spodziewać można się, że organizatorzy uznają organizację imprezy za bezzasadną, skoro z uczestnictwa rezygnują najistotniejsze podmioty. Nie zdziwi nas więc, jeśli na dniach pojawi się oświadczenie o odwołaniu konferencji. Przypominamy, że według danych podawanych przez WHO, koronawirus zainfekował już przez 82 tysiące osób, a zmarło z jego powodu już ponad 2800 (głównie w Chinach). 60 przypadków potwierdzono już w USA, w tym również w San Francisco, gdzie odbywa się GDC, stąd też trudno dziwić się rezygnowaniu przez producentów z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Jeśli wirus będzie się zaś rozpowszechniał, to zagrożone są nie tylko Google I/O, Apple WWDC i Computex, ale nawet Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft, Unity, CD Projekt Red i Epic - kolejne firmy odpuszczają GDC

 0