Microsoft uśmierci Internet Explorer 11 już za kilka miesięcy. Kiedy dokładnie?

Microsoft uśmierci Internet Explorer 11 już za kilka miesięcy. Kiedy dokładnie?

Internet Explorer jest przeglądarką internetową, bez której w przeszłości nie wyobrażaliśmy sobie korzystania z sieci. Program Microsoftu z czasem wyparły konkurencyjne narzędzia takie jak Google Chrome, a później nóż wbił mu własny kuzyn, czyli Microsoft Edge. Producent z Redmond zamierza uśmiercić swoją pierwszą przeglądarkę w 2022 roku, kiedy dokładnie?

Microsoft w zeszłym roku ogłosił, że Internet Explorer 11 dokona swego żywota w 2022 roku a dokładniej 15 czerwca. Właśnie od tego dnia przeglądarka internetowa nie dostanie już żadnej aktualizacji nie tylko poprawiających jej działanie, ale także gwarantujących bezpieczeństwo. IE nie umrze do końca, ponieważ jego przyszłość będzie związana z Microsoft Edge za sprawą specjalnego trybu Internet Explorer, który pozwoli otworzyć starsze strony czy aplikacje wciąż wymagające do działania tego oprogramowania. Dobrze, że gigant z Redmond nie chce zostawić części użytkowników kompletnie na lodzie. Ta opcja też pozostaje ograniczona czasowo, chociaż nie zniknie z Edge do 2029 roku.

Internet Explorer 11 przestanie być wspierany od 15 czerwca 2022 roku.

Microsoft uśmierci Internet Explorer 11 już za kilka miesięcy. Kiedy dokładnie?

Warto pamiętać, iż po 15 czerwca 2022 roku, nawet jeżeli mamy zainstalowanego na komputerze IE 11 to przeglądarka nie będzie już działać, a zamiast tego Windows odpali Microsoft Edge. Powolna śmierć IE trwa od jakiegoś czasu. Począwszy od 1 października 2021 roku wyszukiwarka Google nie wspiera już przeglądarki Internet Explorer 11, zaś producent robi co może byle tylko nakłonić właścicieli starej aplikacji do przesiadki na nowszego Edge. Dla niejednego użytkownika Internet Explorer pozostanie kultową przeglądarką internetową. Korzystacie jeszcze z tego rozwiązania czy przesiedliście się na nowszą przeglądarkę?

Microsoft udostępnił wersję Microsoft Edge 99. Oprogramowanie usprawnia zarządzanie hasłami za sprawą PasswordManagerBlocklist, dzięki któremu możemy ustawić listę domen gdzie nie korzystamy z managera haseł. Dodano ponadto opcję umożliwiającą ustawienie głównego hasła i po jego uwierzytelnieniu da się dopiero skorzystać z autouzupełnienia danych na stronach internetowych. Oprócz tego aktualizacja zapewnia prostszą nawigację dokumentów PDF.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft uśmierci Internet Explorer 11 już za kilka miesięcy. Kiedy dokładnie?

 0