Microsoft uważa, że 10 lat wystarczy, by Sony stworzyło alternatywę dla Call of Duty

Microsoft uważa, że 10 lat wystarczy, by Sony stworzyło alternatywę dla Call of Duty

Saga z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft zdaje się nie mieć końca i obfituje w różne zwroty akcji, a także wzajemne oskarżenia dwójki gigantów Sony oraz Microsoftu. Firma z Redmond, by udobruchać organy regulacyjne proponuje rywalom 10-letnie umowy gwarantujące wydawanie gier z serii Call of Duty na ich platformach. Jak się okazuje nie jest to przypadkowy okres, bo zdaniem producenta Xboxa wystarczy, aby znaleźć alternatywę dla CoDa.

Microsoft powiedział, że 10 lat to wystarczająco długo dla Sony na stworzenie alternatywny dla Call of Duty. Organy regulacyjne, w tym brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), wyraziły obawy, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft za 69 miliardów dolarów może znacznie zmniejszyć zdolność PlayStation do konkurowania, biorąc pod uwagę, że Microsoft przejmie na własność serię Call of Duty, którą Sony nazwał „niezastąpioną ”. Starając się uzyskać zgodę na transakcję, Microsoft powiedział, że jest gotów udostępnić każdą nową grę Call of Duty na PlayStation tego samego dnia, w którym pojawi się na Xboksie, przez okres 10 lat, z pełną zawartością.

Microsoft uważa, że 10 lat to wystarczająco dużo czasu, by Sony stworzyło alternatywę dla Call of Duty.

Teraz wiemy czemu akurat 10 lat, a nie krócej lub dłużej. Swoją opinią firma podzieliła się w raporcie dla CMA. „Podczas przesłuchania w sprawie środków zaradczych CMA zapytał Microsoft, czy 10-letni okres jest wystarczający i czy po 10 latach Sony będzie miało przewagę”. „Microsoft uważa, że okres 10 lat jest wystarczający, aby Sony, jako wiodący wydawca i platforma konsolowa, opracowało alternatywy dla CoD. Okres 10-letni obejmie następną generację konsol. Co więcej, praktyczne skutki środka zaradczego wykraczają poza okres 10 lat, ponieważ w gry można grać przez cały okres użytkowania konsoli” – napisał Microsoft.

Sony z kolei argumentuje, że nie da rady zastąpić Call of Duty na PlayStation. „Call of Duty jest tak popularne, że wpływa na wybór konsoli przez użytkowników, a społeczność lojalnych graczy jest na tyle zakorzeniona, że nawet gdyby konkurent miał budżet na opracowanie podobnego produktu, nie byłby w stanie z nim rywalizować”. Nie jest przesądzone, że Microsoft przejmie Activision Blizzard, bo istnieje wiele obaw dotyczących franczyzy Activision, które wejdzie w posiadanie Microsoftu. Finalny raport CMA dotyczący przejęcia wydawcy zostanie opublikowany 26 kwietnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft uważa, że 10 lat wystarczy, by Sony stworzyło alternatywę dla Call of Duty

 0